Bedřichov

Základní informace

Bedřichov Kraj:LIBERECKÝ Bedřichov Bedřichov Historie obceBedřichov Současnost obce a občanská vybavenost
Bedřichov Památky a turistické zajímavostiBedřichov Sportovní aktivityBedřichov Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Jablonec nad Nisou
GPS souřadnice:50°47'27.918 N,
15°8'32.863 E
Nadmořská výška:707 m n. m.
Katastrální výměra:2 426 ha
Počet obyvatel:263
Průměrný věk:35 let
Adresa www:http://www.bedrichov.cz

Rekreační obec Bedřichov je jedním z nejoblíbenějších letovisek Jizerských hor. Nachází se 7 km severně od Jablonce nad Nisou a asi 3 km východně od Liberce.

Fotogalerie

Bedřichov
Bedřichov
Bedřichov
Bedřichov
Bedřichov Sportovní aktivity

Historie obce

Bedřichov Historie obceObec Bedřichov vznikla při sklářské huti, kterou v roce 1598 založil Petr Vanderer. Byla pojmenována podle majitele panství, Bedřicha z Redereru. Nedaleká bývalá sklářská osada Kristiánov byla založena roku 1775 Johannem Leopoldem Riedelem.

Bedřichov Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Bedřichov Současnost obce a občanská vybavenostDnes je v obci řada rekreačních objektů a Bedřichov je nejen významným střediskem zimních sportů, ale i výchozím místem k turistickým cestám po Jizerských horách. V obci proto návštěvníci najdou dobré zázemí.

Bedřichov Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Bedřichov Památky a turistické zajímavostiV bývalé sklářské hospodě zvané Liščí bouda je dnes otevřena expozice sklářství a přírody Jizerských hor s modelem starého Kristiánova. Zajímavý je také sklářský hřbitov se starými náhrobky.

Bedřichov Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Bedřichov Ubytování a stravováníBedřichov má na svou velikost obrovskou ubytovací kapacitu. Je zde přes třicet ubytovacích zařízení a přibližně pět restaurací. Známý je penzion Sehnoutkovi.

Bedřichov Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Bedřichov patří mezi nejznámější sportovní a odpočinková centra nejen Jizerských hor, ale celé České republiky. Největším kadlem je jistě Jizerská lyžařská magistrála, síť každoročně celou zimu upravovaných stop pro běžecké lyžování (v současnosti již cca 130 km).

Bedřichov Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Bedřichov Okolí a přírodaBedřichov leží v CHKO Jizerské hory a v jeho katastru se nachází několik přírodních rezervací. V přírodní rezervaci Černá hora jsou chráněny zbytky horských klimaxových smrčin v různém stupni poškození.

Bedřichov Okolí a příroda

Doprava

Do Bedřichova se z Jablonce nad Nisou dostanete linkou č. 1 městské hromadné dopravy. Z Liberce můžete přijet meziměstskou dopravou (zajišťuje ČSAD Liberec). Obě linky zastavují v těsné blízkosti autobusového a vlakového nádraží, což můžete využít, pokud cestujete z větší dálky.

Bedřichov Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: