Bílovec

Základní informace

Bílovec Kraj:MORAVSKOSLEZSKÝ Bílovec Bílovec Historie obceBílovec Současnost obce a občanská vybavenost
Bílovec Památky a turistické zajímavostiBílovec Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Bílovec
GPS souřadnice:49°45'50.513 N,
18°1'46.227 E
Nadmořská výška:28 m n. m.
Katastrální výměra:3 887 ha
Počet obyvatel:7 500
Průměrný věk:38 let
Adresa www:http://www.bilovec.cz

Bílovec leží v severní části okresu Nový Jičín, v místě, kde se výběžky Nízkého Jeseníku svažují do údolí řeky Odry. Části města jsou Bílovec, Bravinné, Lhotka, Lubojaty, Ohrada, Stará Ves a Výškovice.

Fotogalerie

Bílovec
Bílovec
Bílovec
Bílovec
Bílovec Sportovní aktivity

Historie obce

Dějiny města Bílovec lze sledovat od 1. poloviny 14. století, avšak první písemná zmínka o tomto území se datuje rokem 1276. Bílovec jako takový byl založen roku 1316, kdy Vok z Kravař získal bývalé lichtenburské statky na Fulnecku od krále Jana Lucemburského

Bílovec Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Bílovec Současnost obce a občanská vybavenostBílovec si i dnes zachovává svůj význam jako středisko školství a sportu. Kromě základní školy lze ve městě navštěvovat také známé gymnázium M. Koperníka, sportovně nadané děti mají možnost ...

Bílovec Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Bílovec Památky a turistické zajímavostiDominantou Bílovce je místní renesanční zámek. Další pamětihodnosti jsou například areál radnice, kaple svaté Barbory, kostel svatého Mikuláše, socha svatého Jana Nepomuckého a další.

Bílovec Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

V obci Bílovec se nachází penzion Lemon, hotel Holub a ubytovna Tereza. Je možno navštívit několik cukráren, klasických restaurací, popř. pizzerii. V Bílovci jsou samozřejmě také samoobsluhy a markety.

Bílovec Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Bílovec Sportovní aktivityTaké příznivci sportu si mohou v Bílovci přijít na své. K dispozici mají bowling, fitness centrum, tenisový a squashový klub, pro relaxaci lázeňské centrum, bazén se ...

Bílovec Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Bílovec Okolí a přírodaObec se rozprostírá na obou březích říčky Bílovky. Je možné podnikat výlety do okolí Nízkého Jeseníku, k Bílovecké přehradě, do přírodního parku Oderské vrchy nebo do jeskyně Šipka, která je nejznámějším útvarem štramberského krasu.

Bílovec Okolí a příroda

Doprava

Bílovec je velmi dobře dostupný. Ve směru z Oder po silnici 1. třídy č. 47 se dále dostanete do Klimkovic a dál do Ostravy. Z Bílovce vede do Ostravy dálnice D1. Do Bílovce vede železniční trať ze Studénky.

Bílovec Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: