Bohušov

Základní informace

Bohušov Kraj:MORAVSKOSLEZSKÝ Bohušov Historie obceBohušov Současnost obce a občanská vybavenostBohušov Památky a turistické zajímavosti
Bohušov Sportovní aktivityBohušov Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Krnov
GPS souřadnice:50°14'36.242 N,
17°42'47.392 E
Nadmořská výška:230 m n. m.
Katastrální výměra:2 074 ha
Počet obyvatel:460
Průměrný věk:34 let
Adresa www:http://www.bohusov.eu

Bohušov leží v osoblažském výběžku na Bruntálsku v blízkosti hranic s Polskem. Součástí Bohušova jsou čtyři místní části. Jde o Dolní Povelice, Karlov, Ostrou Horu a Kašnice.

Historie obce

Dnešní název se obci dostal až po roce 1945. Do té doby se jmenovala Füllstein resp. Fulštejn. Její založení je datováno do první poloviny 13. století, kdy ji v roce 1255 obdržel lénem od olomouckého biskupa Bruna ze Schaumburku jeho vazal Herbort z Fülme.

Bohušov Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

K občanskému vybavení patří základní škola, mateřská škola, obecní úřad s informačním centrem, pošta, obchod a pohostinství s kulturním domem, kostel a rekreační areál.

Bohušov Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

V katastru Bohušova se nachází několik zajímavých kulturních památek. Jde jednak o již vzpomínaný hrad Fulštejn ze 13. století a dále pak o kostel sv. Martina pocházející taktéž z první poloviny 13. století (presbytář), který byl po požáru.

Bohušov Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Obec disponuje obchody a restauračními zařízeními. Nově je dán do provozu šestipokojový penzion s vodolečebnými a rehabilitačními kůrami.

Bohušov Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Katastrem obce vede mezinárodní cyklotrasa Opavice, na kterou se napojují regionální cykloturistické stezky. Obec má ve vlastním rekreačním areálu 20 srubových chatek, tenisové kurty, fotbalové hřiště s občerstvením a rybník.

Bohušov Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Malebnost zdejší krajiny překvapuje neboť obec se nachází v údolí meandrového toku řeky Osoblahy pod návrším se zříceninou hradu Fulštejn. Atraktivitu zdejšího kraje dokresluje...

Bohušov Okolí a příroda

Doprava

Atraktivitu zdejšího kraje dokresluje úzkorozchodná trať vedoucí z Osoblahy do Třemešné v provozu již 105 let jako jediná na Moravě a ve Slezsku. Obec je dostupná po odbočení ze silnice č. 457.

Bohušov Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: