Bořitov

Základní informace

Bořitov Kraj:JIHOMORAVSKÝ Bořitov Historie obceBořitov Současnost obce a občanská vybavenostBořitov Památky a turistické zajímavosti
Bořitov Sportovní aktivityBořitov Okolí a přírodaBořitov Doprava
informace
Správní obvod:Blansko
GPS souřadnice:49°25'30.131 N,
16°35'28.268 E
Nadmořská výška:310 m n. m.
Katastrální výměra:992 ha
Počet obyvatel:1 242
Průměrný věk:36 let
Adresa www:http://www.boritov.cz

Bořitov je jednou z větších obcí blanenska.

Historie obce

Po zániku Velkomoravské říše na počátku 10. století se vesnice přesunula do prostoru pod "farský kopeček", kde vznikl základ dnešní vsi s dřevěnou tvrzí.

Bořitov Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Bořitov Současnost obce a občanská vybavenostV současnosti je obec členěna na několik částí. Jádro obce (severně od kostela „Dědina") je tvořeno původními grunty, samostatné centrum obce tvoří trychtýřově se rozšiřující ulice s náznakem návsi, jež není ovšem jednoznačným centrem.

Bořitov Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Bořitov Památky a turistické zajímavostiV Bořitově  narazíte na jeho severní straně nad potokem na sousoší vytesané v pískovcové skále. Představuje tři hlavní představitele doby husitské - Jana Husa, Jana Žižku a Prokopa Holého.

Bořitov Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Tato obec nabízí následující možnosti ubytování ...

Bořitov Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

V Bořitově  je pořádáno množství zábav a dalších akcí. Okolí obce je velmi malebné. Leží při východním okraji údolí Boskovické brázdy, která geologicky zasahuje až na území Rakouska.

Bořitov Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Bořitov Okolí a přírodaBořitov a jeho okolí leží při západním okraji pěti kilometrového údolí Boskovické brázdy, která vznikla jako tektonická puklina v prvohorách a zasahuje až na území Rakouska.

Bořitov Okolí a příroda

Doprava

Obec má díky své výhodné poloze u rychlostní silnice 43 a okresní silnice 377 velmi dobré dopravní spojení s okolními obcemi i vzdálenějšími městy.

Bořitov Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: