Bulhary

Základní informace

Bulhary Kraj:JIHOMORAVSKÝ Bulhary Bulhary Historie obceBulhary Památky a turistické zajímavosti
Bulhary Sportovní aktivityBulhary Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Břeclav
GPS souřadnice:48°49'53.281 N,
16°44'55.46 E
Nadmořská výška:170 m n. m.
Katastrální výměra:1 516 ha
Počet obyvatel:793
Průměrný věk:35 let
Adresa www:http://www.bulhary.cz

Obec Bulhary leží v regionu Břeclav, Jihomoravský kraj. Obec leží ve východním cípu CHKO Pálava asi 10 km severovýchodně od Mikulova.

Fotogalerie

Bulhary
Bulhary
Bulhary
Bulhary Ubytování a stravování

Historie obce

Na katastru obce Bulhary bylo objeveno mnoho archeologických nálezů, které dokládají, že toto území bylo osídleno téměř nepřetržitě od doby kamenné až do doby historické. V trati Pustý zámek se nachází zajímavé, pravděpodobně středověké hradisko.

Bulhary Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Bulhary Současnost obce a občanská vybavenostObec Bulhary má vodovod a je plynofikovaná. V obci se nachází pošta, mateřská škola, Sbor dobrovolných hasičů, obecní knihovna a hřiště. Působí zde dětský soubor Hrozének.

Bulhary Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Dominantou obce je kosel svatého Jiljí. Původní kostel byl postaven v roce 1582, tento byl rozebrán a postaven znovu a větší v roce 1770. V obci se dochovalo několik památkově chráněných selských stavení s barokními štíty.

Bulhary Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

V obci Bulhary vládne čilý turistický ruch. Stravování je možné v hostinci U Černých. Ubytovací kapacity v obci jsou - penzion Bulhary, ubytování U Kofa, ubytování Aureus, penzion FUZGRUNTY a ubytování Nad Sklepy.

Bulhary Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Obcí prochází značená trasa lokální cyklostezky a červená turistická značka. Jihovýchodním směrem z obce se po červené značce vydáme podél toku řeky Dyje do města Lednice, kde můžeme navštívit zdejší zámecký areál. Severozápadním směrem z Bulhar

Bulhary Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Bulhary Okolí a přírodaBulhary jsou středně velkou vinařskou obcí a najdeme ji u východního okraje chráněné krajinné oblasti Pálava, severovýchodním směrem od města Mikulov a severozápadním směrem od města Lednice. Obec se rozkládá na pravém břehu řeky Dyje.

Bulhary Okolí a příroda

Doprava

Obec Bulhary je po celý rok dobře dostupná automobilem a je zde pravidelná autobusová doprava.

Bulhary Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: