Bystřice pod Hostýnem

Základní informace

Bystřice pod Hostýnem Kraj:ZLÍNSKÝ Bystřice pod Hostýnem Bystřice pod Hostýnem Historie obceBystřice pod Hostýnem Současnost obce a občanská vybavenost
Bystřice pod Hostýnem Památky a turistické zajímavostiBystřice pod Hostýnem Sportovní aktivityBystřice pod Hostýnem Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Bystřice pod Hostýnem
GPS souřadnice:49°24'11.945 N,
17°40'46.45 E
Nadmořská výška:315 m n. m.
Katastrální výměra:2 680 ha
Počet obyvatel:8 694
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.mubph.cz

Bystřice pod Hostýnem leží v severovýchodní části okresu Kroměříž na úpatí Hostýnských vrchů, zhruba 22 km severovýchodně od Kroměříže.

Fotogalerie

Bystřice pod Hostýnem
Bystřice pod Hostýnem
Bystřice pod Hostýnem
Bystřice pod Hostýnem
Bystřice pod Hostýnem Sportovní aktivity

Historie obce

Bystřice pod Hostýnem Historie obceOkolí Bystřice pod Hostýnem osídlili lidé už v pravěku. Nejstarší písemná zpráva o Bystřici pod Hostýnem pochází z 8. ledna 1368, kdy biskup Albert ze Šternberka vkládá do Zemských desek olomouckých Bočkovi z Kunštátu půl městečka Bystřice.

Bystřice pod Hostýnem Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Bystřice pod Hostýnem Současnost obce a občanská vybavenostObčanskou vybavenost města Bystřice pod Hostýnem zastupují například mateřské školy, základní školy, střední odborné učiliště, střední odborná škola, speciální škola, základní umělecká škola, zdravotnická zařízení,...

Bystřice pod Hostýnem Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Bystřice pod Hostýnem Památky a turistické zajímavostiV Bystřici pod Hostýnem se nachází mnoho historických památek a pamětihodností.

Bystřice pod Hostýnem Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Ubytování a stravování ve městě Bystřice pod Hostýnem nabízí řada hotelů, penzionů, restaurací atd.

Bystřice pod Hostýnem Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Bystřice pod Hostýnem Sportovní aktivityMilovníci pohybu jistě ve městě Bystřice pod Hostýnem ocení zdejší četná víceúčelová i dětská hřiště, tělocvičny, hřiště na minigolf, squash, tenisové kurty či koupaliště. Ve městě funguje řada sportovních oddílů.

Bystřice pod Hostýnem Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Bystřice pod Hostýnem Okolí a přírodaKatastr obklopují Hostýnské vrchy, kopcovitý a převážně zalesněný prostor, jenž skýtá ideální podmínky pro rekreaci. Nad městem se tyčí Svatý Hostýn, nejvýznamnější mariánské poutní místo Moravy.

Bystřice pod Hostýnem Okolí a příroda

Doprava

Dopravu do města Bystřice pod Hostýnem zajišťují autobusové i vlakové spoje. Z Bystřice je dobré dopravní spojení nejen do Rajnochovic, Rusavy a Chvalčova, na Tesák či Troják, ale vede odtud také jediná přístupová silnice na Hostýn, po níž jezdí z Bystřice autobusová linka.

Bystřice pod Hostýnem Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: