Český Krumlov

Základní informace

Český Krumlov Kraj:JIHOČESKÝ Český Krumlov Český Krumlov Historie obceČeský Krumlov Současnost obce a občanská vybavenost
Český Krumlov Památky a turistické zajímavostiČeský Krumlov Okolí a přírodaČeský Krumlov Doprava
informace
Správní obvod:Český Krumlov
GPS souřadnice:48°48'39.269 N,
14°18'54.747 E
Nadmořská výška:492 m n. m.
Katastrální výměra:2 215 ha
Počet obyvatel:13 193
Průměrný věk:41 let
Adresa www:http://www.mu.ckrumlov.cz

Český Krumlov je město ležící zhruba 25 km jižně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické centrum Jižních Čech.

Fotogalerie

Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov Sportovní aktivity

Historie obce

Český Krumlov Historie obceJméno města Krumlov je odvozováno z německého výrazu "Krumme Aue", který je překládán jako "Křivý luh". Tento název byl odvozen z přírodních podmínek, konkrétně z tvaru území, na němž se město rozkládá - to leží v esovitě zakřivených meandrech řeky Vltavy.

Český Krumlov Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Český Krumlov Současnost obce a občanská vybavenostPo roce 1989 se Český Krumlov stal jedním z nejvýznamnějších cílů zahraničních turistů v ČR. Byl obnoven občanský i kulturní život a byla založena mnohá občanská sdružení a kulturní instituce, obnoveny Slavnosti pětilisté růže...

Český Krumlov Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Český Krumlov Památky a turistické zajímavostiHlavní dominantou města je zámek Český Krumlov, který je po Pražském hradě nejrozsáhlejší zámecký areál v České republice. Neméně významný je most Na plášti, který spojuje zámeckou zahradu se zámkem.

Český Krumlov Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Český Krumlov Ubytování a stravováníDíky tomu že je toto město významným turistickým cílem, nabízí široké zázemí  v podobě hotelů, penzionů, ubytoven, autokempů a restaurací.

Český Krumlov Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Český Krumlov Sportovní aktivityV obci najdete mnoho sporotovních center, které vám poskytnou zázemí pro vaše sporotovní aktivity. Nachází se zde několik hřišť a tělocvičen. Městem protéká sjízdná řeka Vltava a prochází tudy také mnoho turistických tras a cyklostezek.

Český Krumlov Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Český Krumlov Okolí a přírodaChráněná krajinná oblast Blanský les byla zřízena 12. prosince 1989 vyhláškou Ministerstva kultury ČR na ploše 212 km2. Z celkové rozlohy zaujímá lesní půdní fond 56,6 %, zemědělský půdní fond 32,5 %, vodní plochy 2,5 %, zastavěná území 1,2 % a ...

Český Krumlov Okolí a příroda

Doprava

Český Krumlov DopravaMěstem prochází jedna silnice první třídy - I/39, která vede z Lenory přes Volary a kolem nádrže Lipno. Č. Krumlovem prochází ulicemi Chvalšinská a Budějovická, pokračuje směrem na České Budějovice.

Český Krumlov Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: