Dražičky

Základní informace

Dražičky Kraj:JIHOČESKÝ Dražičky Historie obceDražičky Současnost obce a občanská vybavenostDražičky Památky a turistické zajímavosti
informace
Správní obvod:Tábor
GPS souřadnice:49°23'56.498 N,
14°35'55.38 E
Nadmořská výška:454 m n. m.
Katastrální výměra:513 ha
Počet obyvatel:138
Průměrný věk:34 let
Adresa www:http:///www.volny.cz/drazicky

Obec Dražičky se nachází v regionu Tábor, kraj Jihočeský. Nevelká jihočeská obec Dražičky leží jihovýchodním směrem od Milevska, západně od Tábora.

Historie obce

Dražičky Historie obcePrvní písemná zmínka o obci pochází z roku 1379. Ve 14. století patřily Dražičky k panství Příběnickému. Dne 12. října 1495 prodal Petr Vok z Rožumberka vsi Slapy a Dražičky Vítovi ze Rzavého na Dobronicích. Při Dobronickém panství zůstaly Dražičky až do roku

Dražičky Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Dražičky Současnost obce a občanská vybavenostObec Dražičky má stávající jednotnou stokovou sít dostatečně dimenzovanou, uliční vpustě domovní přípojky. Síť splaškové kanalizace je volně vyvedena na západě do koryta a odtud do rybníčka na soutoku nad lesem. Zde dochází k čištění,

Dražičky Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Dražičky Památky a turistické zajímavostiV obci na návsi je zámek, původně ze začátku 17. století, později přestavěn. Nyní v soukromých rukou a nepřístupný. Dále je v obci kaplička se zvonicí na návsi, bývalý špejchar a stará hasičská zbrojnice. Nad obcí je kaplička.

Dražičky Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Hromadná rekreační zařízení v obci nejsou, pouze chalupáři a letní a víkendová rekreace. Ve středu obce na hrázi Návesníka je travnatá neupravená plocha, chybí prostory krátkodobé rekreace přímo v obci. Posezení obyvatel je pouze v okolí kaple na jihu rybníka.

Dražičky Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Dražičky Sportovní aktivityPřímo obcí prochází žlutá turistická trasa. Červená trasa vede podél toku Lužnice severozápadně od vsi.

Dražičky Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Dražičky Okolí a přírodaOkolí Lužnice tvoří nádherné prostředí k romantickým procházkám.

Dražičky Okolí a příroda

Doprava

Dražičky DopravaObec je po celý rok dobře dostupná automobilem. Dopravu zajišťuje autobusové spojení MHD Comett Plus - linka 40.

Dražičky Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: