Dnes má svátek Stanislava a ve správním obvodu obce Svitavy se toto jméno vyskytuje přibližně 48x?

| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Svitavy |
| Správní obvod: | Svitavy |
| GPS souřadnice: | 49.710772N, 16.447880E |
| Nadmořská výška: | 435 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1256 (770 let) |
| Katastrální výměra: | 3 133 ha |
| Počet obyvatel: | 15 907 |
| PSČ: | 568 02 |
| Adresa URL: | www.svitavy.cz |
| Facebook: | www.facebook.com |
Dnes má svátek Stanislava a ve správním obvodu obce Svitavy se toto jméno vyskytuje přibližně 48x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Svitavy jsou: Marie (917x), Jiří (910x), Jana (834x), Petr (793x), Jan (788x), Josef (781x), Pavel (713x), Martin (601x), Jaroslav (539x), Miroslav (507x), Eva (489x), Tomáš (470x), Zdeněk (458x), Lenka (435x), Milan (429x)?
Po městě Svitavy a jeho okolí vede 12 km dlouhá naučná stezka Českomoravské pomezí, která informuje o historii města či řadě zemských hraničních kamenů v okolních lesích?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Svitavy jsou: Janků (169x), Svobodová (118x), Dvořák (118x), Dvořáková (109x), Svoboda (99x), Nováková (92x), Kučerová (92x), Marková (89x), Novotná (84x), Benešová (80x), Beneš (80x), Báčová (79x), Kučera (78x), Kopecká (76x), Marek (75x)?
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Brno-Střed s 88 028 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 58 km?
Brno-střed je jednou z 29 městských částí statutárního města Brna. Městská část se rozkládá zhruba uprostřed města po obou březích řeky Svratky západně od řeky Svitavy a svým územím se do určité míry kryje s územám města Brna v letech 1850-1919
Název obce Svitavy se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?