Frenštát pod Radhoštěm

Základní informace

Frenštát pod Radhoštěm Kraj:MORAVSKOSLEZSKÝ Frenštát pod Radhoštěm Frenštát pod Radhoštěm Historie obceFrenštát pod Radhoštěm Současnost obce a občanská vybavenost
Frenštát pod Radhoštěm Památky a turistické zajímavostiFrenštát pod Radhoštěm Ubytování a stravováníFrenštát pod Radhoštěm Sportovní aktivity
Frenštát pod Radhoštěm Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Frenštát pod Radhoštěm
GPS souřadnice:49°32'54.049 N,
18°12'38.807 E
Nadmořská výška:401 m n. m.
Katastrální výměra:1 143 ha
Počet obyvatel:11 100
Průměrný věk:38 let
Adresa www:http://www.mufrenstat.cz

Město Frenštát pod Radhoštěm leží uprostřed malebné krajiny Moravskoslezských Beskyd, mezi soutokem Lubiny a Lomné, zhruba 31 km jižně od Ostravy.

Fotogalerie

Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm Ubytování a stravování

Historie obce

Frenštát pod Radhoštěm Historie obcePro nedostatek písemných dokladů nelze zjistit přesné datum založení Frenštátu pod Radhoštěm ani osobu jeho zakladatele. Osídlení kotliny spadá zřejmě do období velké kolonizace ve 13. a 14. století, přesněji do období let 1293–1316.

Frenštát pod Radhoštěm Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Frenštát pod Radhoštěm Současnost obce a občanská vybavenostVe městě je dobrá občanská vybavenost, je zde městský úřad, mateřské, základní i střední školy, knihovny, zdravotnické zařízení, sportovní areály, pro milovníky vody je ve městě aquapark a krytý bazén a další.

Frenštát pod Radhoštěm Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Frenštát pod Radhoštěm Památky a turistické zajímavostiMěsto Frenštát pod Radhoštěm nabízí řadu památek, pamětihodností a turistických zajímavostí. Jeho historické jádro je od roku 2003 městskou památkovou zónou.

Frenštát pod Radhoštěm Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Frenštát pod Radhoštěm Ubytování a stravováníVe Frenštátu je spousta hotelů, penzionů, chat, privátů i ubytoven. Stejně tak jsou zde restaurace, cukrárny, kavárny, bistra či pizzerie.

Frenštát pod Radhoštěm Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Frenštát pod Radhoštěm Sportovní aktivityPro milovníky vody je ve městě aquapark a krytý bazén. I milovníci zimních sportů si přijdou na své - ve městě je umístěn zimní stadion s možností večerního bruslení.

Frenštát pod Radhoštěm Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Frenštát pod Radhoštěm Okolí a přírodaTravertinová kaskáda - tato význačná chráněná přírodní památka se nachází na katastrálním území obce Tichá. Tvoří ji vydatný sladkovodní pramen, který je pravým přítokem říčky Tichavky.

Frenštát pod Radhoštěm Okolí a příroda

Doprava

Ve Frenštátu je nejen autobusové nádraží, ale také vlakové. Městem prochází silnice I. třídy č. 58.

Frenštát pod Radhoštěm Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: