Jablonec nad Jizerou

Základní informace

Jablonec nad Jizerou Kraj:LIBERECKÝ Jablonec nad Jizerou Jablonec nad Jizerou Historie obceJablonec nad Jizerou Současnost obce a občanská vybavenost
Jablonec nad Jizerou Památky a turistické zajímavostiJablonec nad Jizerou Ubytování a stravováníJablonec nad Jizerou Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Jilemnice
GPS souřadnice:50°42'12.493 N,
15°25'46.526 E
Nadmořská výška:450 m n. m.
Katastrální výměra:2 232 ha
Počet obyvatel:1 941
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.jablonecnjiz.cz

Jablonec nad Jizerou leží v krásném prostředí západních Krkonoš. Je ideálním místem pro strávení aktivní dovolené. Jsou zde výborné podmínky pro turistiku i další sportovní vyžití. Město má tyto části: Blansko, Bratrouchov, Buřany ...

Fotogalerie

Jablonec nad Jizerou
Jablonec nad Jizerou
Jablonec nad Jizerou Památky a turistické zajímavosti

Historie obce

Roku 1492 se zmiňuje v dochovaných pramenech opravdu poprvé doložitelně ves Jablonec, ba i tehdy pusté Vojtěšice. Tehdy byl farní vesnicí, náležející od konce patnáctého století k panství Jilemnice.

Jablonec nad Jizerou Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Ve městě je mateřská i základní škola. Z kulturních zařízení nabízí své služby kino a Městská knihovna. Pobočku zde má Česká pošta i Česká spořitelna. Ve městě najdete několik obchodů s potravinamim.

Jablonec nad Jizerou Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Jablonec nad Jizerou Památky a turistické zajímavostiZřícenina hradu Nístějka stojí na skále nad údolím Jizery a Farského potoka. Původní hrad nepatřil k velkým a příliš významným, byl založen v první polovině 14. století rodem Valdštejnů.

Jablonec nad Jizerou Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Dobré podmínky pro rekreaci i aktivní odpočinek vedou k tomu, že Jablonci najdete celou řadu ubytovacích zařízení. Hotely Stráž, U nás, Prajsko, Omega a Rezek, několik penzionů, chat a chalup a nespočetně ubytování v soukromí.

Jablonec nad Jizerou Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Jablonec nad Jizerou Sportovní aktivityJablonec nad Jizerou je přímo křižovatkou značených turistických tras. Začíná zde také cyklostezka dlouhá 45 km do Lomnice nad Popelkou. V zimním období si na své jistě přijdou příznivci lyžování.

Jablonec nad Jizerou Sportovní aktivity

Doprava

Město leží na silnici I/14 z Jilemnice do krkonošského pohraničí (Desná, Tanvald). Je zde dobré autobusové spojení s Jilmenicí, Harrachovem, Rokytnicí. Několikrát denně zde jezdí vlak na lokální trati Jablonec nad Jizerou - Martinice v Krkonoších.

Jablonec nad Jizerou Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: