Jablunkov

Základní informace

Jablunkov Kraj:MORAVSKOSLEZSKÝ Jablunkov Jablunkov Historie obceJablunkov Současnost obce a občanská vybavenost
Jablunkov Památky a turistické zajímavostiJablunkov Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Jablunkov
GPS souřadnice:49°34'36.182 N,
18°45'52.497 E
Nadmořská výška:386 m n. m.
Katastrální výměra:1 039 ha
Počet obyvatel:5 717
Průměrný věk:37 let
Adresa www:http://www.jablunkov.cz

Jablunkov je nejvýchodnějším městem České republiky. Obec leží na soutoku řek Olše a Lomné v Jablunkovské brázdě.

Fotogalerie

Jablunkov
Jablunkov
Jablunkov
Jablunkov
Jablunkov Sportovní aktivity

Historie obce

Podle historiků je nutné počátky starého Jablunkova hledat pravděpodobně v místech, kde dnes leží vesnice Hrádek. Tam uprostřed divokých houštin panenských lesů a borů, založila těšínská knížata varovné hradiště, střežící jihovýchodní hranici knížectví.

Jablunkov Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Jablunkov Současnost obce a občanská vybavenostObčanská vybavenost města Jablunkov je na dobré úrovni. Turistům je k dispozici jablunkovské informační centrum s nonstop přístupným infoboxem, kde je možno nalézt všechny potřebné informace. Od kompletního přehledu restaurací a ubytovacích zařízení...

Jablunkov Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Jablunkov Památky a turistické zajímavostiV Jablunkově se nachází spoustu krásných a zajímavých, historicky cenných budov a památek. Dominantou města je historické náměstí s kašnou a barokní sochou Immaculaty z roku 1655, renesanční farní kostel Božího těla přestavěný v novogotickém slohu,...

Jablunkov Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Turisté se mohou ubytovat v hotelu Bullawa, penzionu s restaurací Bělá, ubytovně Horal či některé z horských chat. Je zde také několik hospůdek, barů a cukráren.

Jablunkov Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

V létě mohou návštěvníci absolvovat turistické trasy pro pěší i cykloturisty, navštívit koupaliště s toboganem v Jablunkově nebo bazény a sportovní hřiště v okolních rekreačních zařízeních.

Jablunkov Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Jablunkov Okolí a přírodaMěsto Jablunkov i jeho okolí je turistickým i rekreačním rájem. Je obklopeno Slezskými Beskydy, Moravsko-slezskými Beskydy a Slovenskými Beskydy. V parku zdejšího sanatoria je více než 500 druhů vzácných stromů a keřů, najdeme zde i sochy Vincence Májovského.

Jablunkov Okolí a příroda

Doprava

Jihozápadněm směrem od Jablunkova prochází rychlostní silnice E 75, městem samotným prochází silnice č. 474. Ve městě se nachází autobusové i vlakové nádraží.

Jablunkov Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: