Valašská pevnost Rožnov pod Radhoštěm
Valašská pevnost Rožnov pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Jarcová?
Valašská pevnost je skvělá možnost, kam za zábavou v Rožnově pod Radhoštěm.
Kraj: | Zlínský |
Okres: | Vsetín |
Správní obvod: | Valašské Meziříčí |
GPS souřadnice: | 49.444530N, 17.965862E |
Nadmořská výška: | 345 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1393 (632 let) |
Katastrální výměra: | 525 ha |
Počet obyvatel: | 859 |
PSČ: | 757 01 |
Adresa URL: | www.jarcova.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Jarcová: 2 km
Poslední data: 30.4.2025 10:20
Umístění: 473 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Jarcová se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Přehrada Bystřička je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Jarcová?
Přehrada Bystřička byla postavena mezi lety 1907–1912. Přehradní gravitační nádrž je oboustranně vyzděná kamennými kvádry a její délka v koruně činí 190 m při šířce 2,9 m a výšce 36,5 m. Vodní nádrž slouží k výrobě energie, vodním sportům, rybaření a rekreaci.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Valašské Meziříčí jsou: Skýpalová (133x), Skýpala (122x), Horáková (116x), Horák (101x), Kovářová (99x), Pernický (98x), Marek (95x), Konvičná (94x), Pavelková (93x), Nováková (93x), Pernická (92x), Hrabovský (90x), Marková (89x), Konvičný (88x), Hruška (87x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Valašské Meziříčí se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Valašské Meziříčí jsou: Marie (1 285x), Petr (1 136x), Jiří (1 042x), Jana (987x), Josef (942x), Jan (926x), Pavel (829x), Tomáš (799x), Martin (778x), Anna (705x), Ludmila (690x), Jaroslav (655x), Miroslav (627x), Zdeněk (583x), Eva (551x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.