Jestřabí v Krkonoších

Základní informace

Jestřabí v Krkonoších Kraj:LIBERECKÝ Jestřabí v Krkonoších Současnost obce a občanská vybavenostJestřabí v Krkonoších Památky a turistické zajímavostiJestřabí v Krkonoších Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Jilemnice
GPS souřadnice:50°40'49.871 N,
15°29'30.216 E
Nadmořská výška:714 m n. m.
Katastrální výměra:1 030 ha
Počet obyvatel:241
Průměrný věk:44 let
Adresa www:http://www.jestrabivkrk.cz

Obec Jestřabí v Krkonoších leží asi 8 km severozápadně od Jilemnice, na jihozápadním svahu Kobyly. Do katastru této rázovité horské vsi spadají části: Jestřabí v Krkonoších, Křížlice a Roudnice.

Historie obce

První písemná zmínka o obci Jestřabí pochází z roku 1562.

Jestřabí v Krkonoších Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Jestřabí v Krkonoších Současnost obce a občanská vybavenostObec je pro svoji polohu, krásnou krajinu a specifický půvab stále více vyhledávaná turisty a milovníky přírody. Chybí zde sice některá infrastruktura, ale návštěvníci, kteří přijíždějí za klidem, čerstvým vzduchem a krásnou přírodou.

Jestřabí v Krkonoších Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Jestřabí v Krkonoších Památky a turistické zajímavostiV obci se do dnešní doby dochovaly některé chalupy, které jsou pěknou ukázkou místní lidové architektury jilemnického typu. Jedná se například o stavení č.p. 21 s kabřincem. V místní části Křížlice se nachází katolický i evangelický kostel.

Jestřabí v Krkonoších Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

V Jestřabí naleznete ubytování od hotelového typu přes penziony až po ubytování v soukromí. Z restaurací je přímo v Jestřabí Krakonošova hospoda a v Křížlicích Restaurace Pod javorem.

Jestřabí v Krkonoších Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Pro milovníky bílé stopy se připravuje úprava běžeckých stop pomocí sněžného skútru se stopařem v délce několika kilometrů. Příznivci sjezdového lyžování mohou využít lyžařský vlek "NA STRÁŇCE" na Jestřabí.

Jestřabí v Krkonoších Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Velká část obce se nalézá v Krkonošském národním parku a zbytek pak v jeho ochranném pásmu. Proto zde najdete chráněnou faunu i flóru i velmi staré chráněné stromy

Jestřabí v Krkonoších Okolí a příroda

Doprava

Obec se rozkládá v blízkosti silnice I/14 z Jilemnice do Jablonce nad Jizerou. Je zde výborné autobusové spojení jak s okolními obcemi, tak s hlavním městem.

Jestřabí v Krkonoších Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: