Jilemnice

Základní informace

Jilemnice Kraj:LIBERECKÝ Jilemnice Jilemnice Historie obceJilemnice Současnost obce a občanská vybavenost
Jilemnice Památky a turistické zajímavostiJilemnice Ubytování a stravováníJilemnice Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Jilemnice
GPS souřadnice:50°36'32.03 N,
15°30'23.506 E
Nadmořská výška:451 m n. m.
Katastrální výměra:1 387 ha
Počet obyvatel:5 770
Průměrný věk:38 let
Adresa www:http://www.mestojilemnice.cz

Město Jilemnice je východiskem do západních Krkonoš. Je krásné nejen v letním období, ale i v zimním, kdy je navíc významným lyžařským centrem právem označovaným přídomkem "kolébka českého lyžování". Má tyto části: Hrabačov, Javorek a Jilemnice.

Fotogalerie

Jilemnice
Jilemnice
Jilemnice
Jilemnice
Jilemnice Sportovní aktivity

Historie obce

Město vzniklo někdy na počátku 14. století jako hospodářské centrum rozsáhlého štěpanického panství drženého pány z Valdštejna. Žel historické prameny nám neumožňují souvislejší pohled do nejstarší historie města.

Jilemnice Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Jilemnice Současnost obce a občanská vybavenostPřestože město po roce 1945 nadále zůstalo východiskem do západních Krkonoš a ročně jím procházely statisíce turistů, nemohlo v minulém systému této přednosti využít a zvolna ztrácelo přívětivý charakter letoviska.

Jilemnice Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Jilemnice Památky a turistické zajímavostiMěsto Jilemnice má velmi cenné historické jádro, které skládá ze tří na sebe navazujících souborů. Na návštěvníky zapůsobí zejména typická atmosféra horského městečka.

Jilemnice Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Přímo ve městě se nachází dva hotely: Vyhlídka a Hotel Dobré dny. Levnější ubytování nabízí Ubytovna TJ Sokol nebo TJ Jilemnice. Další čtyři ubytovací možnosti jsou v soukromí.

Jilemnice Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Jilemnice je ideálním výchozím bodem pro turistiku, protože leží na hranici tří odlišných krajinných oblastí. Střetává se zde krkonošská horská turistika s klidným, a přesto pestrým Podkrkonoším.

Jilemnice Sportovní aktivity

Doprava

Jilemnice leží blízko silnice I/14 z Vrchlabí do Jablonce nad Jizerou. Přímo městem prochází silnice II/293. Jilemnice má dobré autobusové spojení, vlakové je jen okrajové (trať Jablonec na Jizerou - Martinice).

Jilemnice Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: