Jílové u Prahy

Základní informace

Jílové u Prahy Kraj:STŘEDOČESKÝ Jílové u Prahy Jílové u Prahy Historie obceJílové u Prahy Současnost obce a občanská vybavenost
Jílové u Prahy Památky a turistické zajímavostiJílové u Prahy Sportovní aktivityJílové u Prahy Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Černošice
GPS souřadnice:49°53'43.609 N,
14°29'35.981 E
Nadmořská výška:381 m n. m.
Katastrální výměra:1 625 ha
Počet obyvatel:3 516
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.jilove.cz

Město, které je tvořeno částmi Jílové u Prahy, Borek, Kabáty, Luka pod Medníkem, Radlík, Studené a Žampach, se nalézá 20 km jižně od Prahy.

Fotogalerie

Jílové u Prahy
Jílové u Prahy
Jílové u Prahy
Jílové u Prahy
Jílové u Prahy Sportovní aktivity

Historie obce

Dle vysvětlení Leopolda Čiháka, nejstaršího známého historika Jílového, je jméno osady odvozeno od vlastnosti půdy, tedy od jílu.

Sídlo vzniklo sloučením hornických osad, jejichž počátky jsou spojovány se získáváním zlata.

Jílové u Prahy Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Jílové u Prahy Současnost obce a občanská vybavenostDnes je město především centrem sídelní a rekreační oblasti poblíž hlavního města. Má vybudovánu kanalizaci, vodovod a proběhla celková plynofikace. Občané mohou využívat mateřskou i základní školu, střední odborné učiliště, ambulance lékařů a lékárnu.

Jílové u Prahy Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Jílové u Prahy Památky a turistické zajímavostiMezi nejstarší a historicky nejcennější budovy města patří radnice, postavená ve 14. století, později přestavěná v barokním slohu, a kostel sv. Vojtěcha z první poloviny 13. století s gotickým deskovým oltářem.

Jílové u Prahy Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Pro místní obyvatele i návštěvníky fungují restaurační zařízení, hotel a pizzerie.

Jílové u Prahy Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Jílové je nejen ideálním místem pro pěší turistiku, město je výchozím bodem několika stezek s překrásnými vyhlídkami, ale i pro cykloturistiku. Značená Posázavská cyklotrasa číslo 19 je vedena po klidných silničkách a lesních cestách ...

Jílové u Prahy Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Jílové u Prahy Okolí a přírodaMěsto se rozkládá nedaleko pravého břehu řeky Sázavy, obklopeno masivní pahorkatinou, která společně s údolím řeky tvoří jedno z nejkrásnějších míst okolí Prahy. Pro svou romantickou atmosféru byla tato oblast vyhledávána k rekreaci již ...

Jílové u Prahy Okolí a příroda

Doprava

Jílové u Prahy DopravaJílovým prochází železniční trať 210, nazývaná Posázavský Pacifik, z Prahy-Braníka do Čerčan. Železniční stanice se však nachází asi 3 km na jih od náměstí. Hlavní přepravu zajišťují autobusové spoje Pražské integrované dopravy.

Jílové u Prahy Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: