Jindřichov

Základní informace

Jindřichov Kraj:OLOMOUCKÝ Jindřichov Historie obceJindřichov Současnost obce a občanská vybavenostJindřichov Památky a turistické zajímavosti
Jindřichov Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Šumperk
GPS souřadnice:50°5'44.863 N,
16°59'5.645 E
Nadmořská výška:460 m n. m.
Katastrální výměra:5 171 ha
Počet obyvatel:1 360
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.jindrichovsu.cz

Obec Jindřichov se rozkládá na území Olomouckého kraje v podhůří Jeseníků 20 km severně od města Šumperk. Obec Jindřichov se skládá ze čtyř část a to Jindřichov, Habartice, Nové Losiny, Pusté Žibřidovice. 

Historie obce

Jindřichov Historie obcestyle="text-align: justify;">Obec byla založena v roce 1953. Jméno Jindřichov se poprvé objevuje již koncem roku 1862. Dokazuje to listina podání tehdejšímu c. k. okresnímu úřadu ve Vizmberku, nyní Loučné, ze dne 25. 11. 1862. Tak se jmenovala malá osada kolem papírny, která se v tomto roce začala budovat v místech ...

Jindřichov Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Jindřichov Současnost obce a občanská vybavenostV Jindřichově slouží svému účelu kulturní dům s tělocvičnou. Jsou zde dvě knihovny a klubovna důchodců. V letním amfiteátru na hřišti se celoročně pořádají sportovní a kulturně-společenské akce, diskotéky, zábavy a soutěže dětí, v letním období je tu provozována restaurace...

Jindřichov Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Jindřichov Památky a turistické zajímavostiV Jindřichově jsou tři kostely - Pusté Žibřidovice, Nové Losiny, Habartice a malý kostelík na Pekařově. U kostelů v Pustých Žibřidovicích a Nových Losinách byly fary, které po odprodeji v současnosti slouží k rekreaci.

Jindřichov Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Jindřichov Ubytování a stravováníV obci je možná ubytování v několika penzionech, je zde také možnost soukromého ubytování. Ubytovací kapacitu nabízí například Penzion Later.

Jindřichov Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Jindřichov Sportovní aktivityJsou zde vybudovány lyžařské vleky Later Pusté Žibřidovice, Pekařov a Františkov. Obec Jindřichov a její místní části se nacházejí v podhůří Jeseníků ve velmi malebné krajině, poskytující velké množství turistických, cyklistických a běžkařských tras.

Jindřichov Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Jindřichov Okolí a přírodaJindřichov a její místní části se nacházejí v podhůří Jeseníků ve velmi malebné krajině. Nalézají se zde turistické atrakce jako Plečský hrádek nebo Trojkámen.

Jindřichov Okolí a příroda

Doprava

Jindřichov DopravaObec Jindřichov leží 20 km severně od města Šumperk. Obec je dostupná vlakovým i autobusovým spojením.

Jindřichov Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: