Komorní Lhotka

Základní informace

Komorní Lhotka Kraj:MORAVSKOSLEZSKÝ Komorní Lhotka Komorní Lhotka Historie obceKomorní Lhotka Současnost obce a občanská vybavenost
Komorní Lhotka Památky a turistické zajímavostiKomorní Lhotka Sportovní aktivityKomorní Lhotka Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Třinec
GPS souřadnice:49°39'29.182 N,
18°31'39.977 E
Nadmořská výška:410 m n. m.
Katastrální výměra:1 989 ha
Počet obyvatel:1 137
Průměrný věk:42 let
Adresa www:http://www.komorni-lhotka.cz

Obec se rozkládá na březích horního toku řeky Stonávky, v severní části Moravskoslezských Beskyd, na úpatí kopců Goduly a Kyčery. Leží cca 14 km východně od města Frýdek-Místek.

Fotogalerie

Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka Sportovní aktivity

Historie obce

Obec měla ve své historii různá jména, která se ale vždy vázala k okolnostem jejího vzniku. Původní osadníci byli totiž po určitou dobu - lhůtu - zbaveni povinnosti odvádět poplatky. V 15. století, v době založení, nesla název Bučkova ...

Komorní Lhotka Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Komorní Lhotka Současnost obce a občanská vybavenostV obci je pošta, základní a mateřská škola, knihovna s informačním centrem, 5 obchodů, ordinace dětského, praktického a zubního lékaře. Bohatý společenský život zajišťují místní spolky. Komorní Lhotka je atraktivní pro cestovní ruch.

Komorní Lhotka Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Komorní Lhotka Památky a turistické zajímavostiV Komorní Lhotce je možno si prohlédnout klasicistní evangelický kostel z roku 1782 se třemi empírovými náhrobky a s barokním mobiliářem, krásným oltářem a kazatelnou. Také katolický kostel, který byl vybudován o více než 100 let později.

Komorní Lhotka Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Komorní Lhotka Ubytování a stravováníV obci je široká nabídka místních jídel a krajových specialit v 11 restauracích, barech a také v kolibě. Ubytování nabízí penzion Ligotka a Zátiší, mnoho hotelů jako Premier či Godula, horské a turistické chaty nebo rekreační střediska.

Komorní Lhotka Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

V obci je také bazén, hřiště, lyžařský vlek, lyžařské běžecké trasy, cyklostezky a agrostezky. Nově je zde k dispozici víceúčelová hala nabízející služby jako je halová kopaná, volejbal, basketbal, florbal, tenis, badminton, ping-pong, prostory pro cvičení aerobiku, kalanetiky a podobně.

Komorní Lhotka Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Komorní Lhotka Okolí a přírodaKomorní Lhotka je malebnou podhorskou lázeňskou obcí s příznivým klimatem blahodárně působícím na lidský organismus, přístupnou z Hnojníku úzkou silnicí stíněnou stoletou lipovou alejí o délce 2,5 km.

Komorní Lhotka Okolí a příroda

Doprava

Dopravu zajišťují místní autobusové spoje.

Komorní Lhotka Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: