Konstantinovy Lázně

Základní informace

Konstantinovy Lázně Kraj:PLZEŇSKÝ Konstantinovy Lázně Konstantinovy Lázně Historie obceKonstantinovy Lázně Současnost obce a občanská vybavenost
Konstantinovy Lázně Památky a turistické zajímavostiKonstantinovy Lázně Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Stříbro
GPS souřadnice:49°52'52.151 N,
12°58'40.332 E
Nadmořská výška:520 m n. m.
Katastrální výměra:2 381 ha
Počet obyvatel:937
Průměrný věk:38 let
Adresa www:http://www.konst-lazne.cz

Lázeňská obec Konstantinovy Lázně leží v západních Čechách a je vzdálena 39 km severozápadně od Plzně a 31 km severovýchodně od Tachova. Obec se skládá z částí Břetislav, Dlouhé Hradiště, Nová Ves, Okrouhlé Hradiště, Poloučany, Potín a Šipín.

Fotogalerie

Konstantinovy Lázně
Konstantinovy Lázně
Konstantinovy Lázně
Konstantinovy Lázně
Konstantinovy Lázně Sportovní aktivity

Historie obce

Historii obce můžeme sledovat již od 16. století, kdy se v písemných dokladech objevuje zmínka o sirnatém prameni zvaném lidově "smraďoch" právě pro svůj vysoký obsah sirovodíku. ...

Konstantinovy Lázně Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Konstantinovy Lázně Současnost obce a občanská vybavenostKonstantinovy Lázně mezi nejmenší lázně v České republice. Obec působí příjemně a klidně díky krásnému a rozlehlému lázeňskému parku s Prusíkovým pramenem. ...

Konstantinovy Lázně Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Konstantinovy Lázně Památky a turistické zajímavostiV obci můžete vidět kostel Panny Marie Lourdské a dále zříceninu hradu Gutštejn. Tento gotický hrad byl od 13. století majetkem pánů z Gutštejna. Roku 1421 bezúspěšně obléhali hrad husité. Někdy v roce 1550 byl Gutštejn prodán Hansi Elbogenerovi z Bezdružic a od té doby pustl.

Konstantinovy Lázně Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

V obci je možnost ubytování a stravování

Konstantinovy Lázně Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Konstantinovy Lázně Sportovní aktivityObec je protínána turistickou trasou a cyklostezkou. V okolí - jižně od obce - jsou dvě naučné stezky, Hradišťský vrch a Ke studánce lásky.

Na podzim roku 2006 bylo vybudováno Nordic Walking Centrum i v Konstantinových Lázních.

Konstantinovy Lázně Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Konstantinovy Lázně Okolí a přírodaObec leží v nadmořské výšce okolo 520 m. Z jedné části je obklopena lesy, velkou část obce zabírá lázeňský park. Jižně od obce, pod Hradišťským vrchem, je čedičový lom vhodný i ke koupání.

Konstantinovy Lázně Okolí a příroda

Doprava

Konstantinovy Lázně DopravaV obci má zastávku železniční trať číslo 177 Pňovany-Bezdružice. Nedaleko od ní najdeme také autobusové stanoviště, odkud vyjíždí autobusové linky do různých směrů (Planá, Stříbro, Bezdružice, Plzeň).

Konstantinovy Lázně Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: