Kroměříž

Základní informace

Kroměříž Kraj:ZLÍNSKÝ Kroměříž Kroměříž Historie obceKroměříž Současnost obce a občanská vybavenost
Kroměříž Památky a turistické zajímavostiKroměříž Sportovní aktivityKroměříž Okolí a příroda
Kroměříž Doprava
informace
Správní obvod:Kroměříž
GPS souřadnice:49°17'52.268 N,
17°23'35.219 E
Nadmořská výška:201 m n. m.
Katastrální výměra:5 097 ha
Počet obyvatel:29 036
Průměrný věk:40 let
Adresa www:http://www.mesto-kromeriz.cz

Kroměříž, přezdívaná Hanácké Athény, leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky.

Fotogalerie

Kroměříž
Kroměříž
Kroměříž
Kroměříž
Kroměříž Sportovní aktivity

Historie obce

Kroměříž Historie obceMěsto Kroměříž má velmi bohatou historii, první písemná zmínka pochází z roku 1107.

Kroměříž Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Kroměříž Současnost obce a občanská vybavenostKatastrální plochu města Kroměříž tvoří jeho předměstské části, dřívější okolní zemědělské vsi Vážany, Kotojedy, Bílany, Těšnovice, Trávník, Miňůvky, Postoupky, Hradisko, Drahlov a Zlámanka.

Kroměříž Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Kroměříž Památky a turistické zajímavostiKroměříž je město historických památek, škol, umění a kultury a je nazýváno Hanáckými Aténami. Kroměříž byla vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky za rok 1997.

Kroměříž Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Kroměříž Ubytování a stravováníMěsto nabízí možnosti ubytování v mnoha penzionech, hotelech, ubytovnách i v privátech, v turistické ubytovně Velké Těšany, nebo ve zdejších domovech mládeže a v mnoha dalších. Stravování poskytuje celá řada restaurací, hospůdek, pizzerií, cukráren atd.

Kroměříž Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Kroměříž Sportovní aktivityKe sportovním aktivitám město poskytuje celou řadu dětských i víceúčelových hřišť a tělocvičen, koupaliště, bazén, otevřený i kratý stadion, zimní stadion a další objekty. Katastrem prochází značené turistické stezky...

Kroměříž Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Kroměříž Okolí a přírodaMěsto Kroměříž leží v místě s výhodnou geografickou polohou a velmi příznivými přírodními podmínkami, na nížinné ploše břehů toku řeky Moravy. Směrem na východ se otevírá úrodnému střednímu Pomoraví, ostatní pahorkatinné okolí...

Kroměříž Okolí a příroda

Doprava

Územím města Kroměříž prochází dálnice D1 s exitem 258-Kroměříž-západ. Dále tudy vedou dva úzeky silnice I/47 z Vyškova na Hulín. Od tohoto exitu směrem na jihovýchod přes Kotojedy a Trávník vede na Tlumačov silnice II/367.

Kroměříž Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj:
http://www.suskm.cz