Kurdějov

Základní informace

Kurdějov Kraj:JIHOMORAVSKÝ Kurdějov Historie obceKurdějov Současnost obce a občanská vybavenostKurdějov Památky a turistické zajímavosti
informace
Správní obvod:Hustopeče
GPS souřadnice:48°57'27.99 N,
16°45'48.425 E
Nadmořská výška:236 m n. m.
Katastrální výměra:925 ha
Počet obyvatel:386
Adresa www:http://www.obec-kurdejov.cz

Obec vzdálená 3 km severovýchodně od Hustopečí se rozprostírá v hlubokém údolí končících výběžků Ždánické vrchoviny.

Historie obce

Kurdějov Historie obcePrvní zmínka o Kurdějovu je z r. 1286, kdy patřil Lvu a Kadoltu z Poleradic, kteří prodali zábrdovskému klášteru 2 lány ve vinohradní hoře se všemi užitky za 50 marek stříbra. Na počátku 14. století se dostává Kurdějov do držení pánů z Lipé.

Kurdějov Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Kurdějov Současnost obce a občanská vybavenostSituace v obci - plynofikace obce, vodovod, mnoho nových domků, opravený kostelní areál, budova školy a pomalu se rozbíhající podnikatelské aktivity, to vše dává optimistické naděje do budoucnosti.

Kurdějov Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Kurdějov Památky a turistické zajímavostiGotický opevněný kostel v Kurdějově je jednou z nejvýznamnějších památek Hustopečska. Původní kostel zde stál již v roce 1350, kdy byl filiálkou kostela v Polehradicích. V roce 1390 byl povýšen na kostel farní. Patronát však náležel dolnokounickému klášteru.

Kurdějov Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Hotel Tenis Kurdějov, kde je možno využít 2 tenisové dvorce v hale, 2 stoly na stolní tenis, posilovnu, billiard a další sportovní a relaxační vybavení. Za zmínku stojí i Penzion "U Králíků", který nabízí ubytování, restaurační prostory a vinný sklípek.

Kurdějov Ubytování a stravování

Doprava

Do obce je možné se dostat autobusovou nebo automobilovou dopravou.

Kurdějov Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: