Lipno nad Vltavou

Základní informace

Lipno nad Vltavou Kraj:JIHOČESKÝ Lipno nad Vltavou Lipno nad Vltavou Historie obceLipno nad Vltavou Současnost obce a občanská vybavenost
Lipno nad Vltavou Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Český Krumlov
GPS souřadnice:48°38'21.566 N,
14°13'45.571 E
Nadmořská výška:776 m n. m.
Katastrální výměra:1 947 ha
Počet obyvatel:616
Průměrný věk:40 let
Adresa www:http://www.lipnonadvltavou.cz

Lipno nad Vltavou je obec v jižních Čechách, ležící poblíž hráze na levém břehu údolní nádrže Lipno na řece Vltavě. Katastr obce se rozkládá výhradně na levém břehu nádrže a řeky Vltavy. Obec se skládá ze dvou částí: Lipna nad Vltavou a Slupečné.

Fotogalerie

Lipno nad Vltavou
Lipno nad Vltavou Současnost obce a občanská vybavenost

Historie obce

Lipno nad Vltavou Historie obcePrvé zápisy o kolonizaci dnešního území obce Lipno nad Vltavou jsou dostupné z roku 1281, kdy je poprvé připomínáno Studené, Plískov, Kobylnice, Petrův mlýn a Slupečná. Dnes je Petrův mlýn pod vodou Lipenského jezera...

Lipno nad Vltavou Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Lipno nad Vltavou Současnost obce a občanská vybavenostHistorický vývoj obce Lipno nad Vltavou do značné míry předznamenal i její současný osud. Výstavba Lipenské vodní nádrže, která pro původní osadu znamenala konec, vytvořila na druhé straně potenciál, který dal vzniknout obci nové.

Lipno nad Vltavou Současnost obce a občanská vybavenost

Ubytování a stravování

Lipno nad Vltavou Ubytování a stravováníNa západ od obce se nachází velký autokemp Modřín a také objekt tzv. Maríny, což je komplex ubytovacích zařízení. V obci najdeme také mnoho restautrací. Tato zařízení vám zajisté poskytnou dostatečné zázemí.

Lipno nad Vltavou Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Lipno nad Vltavou Sportovní aktivityObec Lipno nad Vltavou je významnou rekreační oblastí, kde lze strávit příjemnou dovolenou s dětmi, ve skupině kamarádů či kolegů. Lipenská přehrada umožňuje provozování prakticky všech druhů vodních sportů.

Lipno nad Vltavou Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Lipno nad Vltavou Okolí a přírodaNa jih a jihozápad od obce Lipno nad Vltavou se nachází přírodní park Vyšebrodsko s přírodní památkou Medvědí hora a přírodní rezervací Rašeliniště Kapličky, na západě (po proudu Vltavy) národní přírodní rezervace Čertova stěna-Luč.

Lipno nad Vltavou Okolí a příroda

Doprava

Lipno nad Vltavou DopravaLipno nad Vltavou je spojeno se světem zejména železniční tratí Lipno-Rybník (trať č. 195) a silnicí II/163 z Frymburka do Vyššího Brodu.

Lipno nad Vltavou Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: