Litvínov

Základní informace

Litvínov Kraj:ÚSTECKÝ Litvínov Litvínov Historie obceLitvínov Současnost obce a občanská vybavenost
Litvínov Památky a turistické zajímavostiLitvínov Sportovní aktivityLitvínov Okolí a příroda
Litvínov Doprava
informace
Správní obvod:Litvínov
GPS souřadnice:50°36'15.133 N,
13°37'5.216 E
Nadmořská výška:338 m n. m.
Katastrální výměra:4 069 ha
Počet obyvatel:27 118
Průměrný věk:37 let
Adresa www:http://www.mulitvinov.cz

Obec se nachází asi 15 km severně od města Most. Do místních částní obce patří Dolní Litvínov, Hamr, Horní Litvínov, Horní Ves, Chudeřín, Janov, Křížatky, Lounice, Písečná, Růžodol, Šumná, Záluží.

Fotogalerie

Litvínov
Litvínov
Litvínov
Litvínov
Litvínov Sportovní aktivity

Historie obce

Nejstarší zmínka pochází z roku 1352 (Lutwinow). Původně zde byla dvě sídla - Horní a Dolní Litvínov s tvrzemi. Roku 1715 zde hrabě Jan Josef Valdštejn založil velkou manufakturu na výrobu sukna, jednu z prvních v českých zemích.

Litvínov Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Litvínov Současnost obce a občanská vybavenostV obci je záchranný hasičský sbor, policie ČR, městská policie, pošta, peněžní ústav, veřejná knihovna, kino, divadlo, muzeum, galerie, kulturní zařízení, středisko pro volný čas. Místní obyvatelé mohou využívat veřejný vodovod, kanalizaci i plynofikaci.

Litvínov Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Litvínov Památky a turistické zajímavostiDěkanský kostel sv. Michaela archanděla - raně barokní jednolodní stavba s dvouvěžovým hlavním průčelím, kostel navržen významným francouzským architektem Jeanem Babtistem Matheyem, stavěn v l. 1685-94

Litvínov Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

V obci se můžete ubytovat:
Penzion Vodní- B.U.T.,s.r.o.
Penzion Koliba Loučky
Chata Barbora
Hotel KOLDŮM
Hotel LINE

Můžete navšívit také: Vinárnu U Svaté Anny, Restaurace Svět, Pizzeria Via Appia, Restaurant CSÁRDA, Restaurace U Hrušků, Restaurace U Tygra a další.

Litvínov Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Litvínov Sportovní aktivityV hokejové Extralize se Litvínov v posledních letech většinou pohyboval těsně za místy zaručujícími postup do play-off, nicméně v posledních letech se vše obrací k lepšímu, chemici nechyběli v posledních dvou play-off v řadě.

Litvínov Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Litvínov Okolí a přírodaStátní zámek Jezeří
původně středověký hrad byl v roce 1549 přestavěn v renesanční zámek, který po bělohorských konfiskacích získal rod Lobkowiců. Zámek v roce 1649 vyhořel a v letech 1696 až 1713 byl přestavěn v raně barokním stylu.

Litvínov Okolí a příroda

Doprava

Železniční doprava: železniční stanice Litvínov (osobní vlaky do Teplic), žel. zastávka Litvínov - město (os. vlaky na Moldavské horské dráze z Mostu do Moldavy v Kr. h.). Tratě z těchto dvou stanic se kříží ve stanici Louka u Litvínova.

Litvínov Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: