Loučná nad Desnou

Základní informace

Loučná nad Desnou Kraj:OLOMOUCKÝ Loučná nad Desnou Loučná nad Desnou Historie obceLoučná nad Desnou Současnost obce a občanská vybavenost
Loučná nad Desnou Památky a turistické zajímavostiLoučná nad Desnou Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Šumperk
GPS souřadnice:50°4'17.631 N,
17°5'27.45 E
Nadmořská výška:450 m n. m.
Katastrální výměra:9 429 ha
Počet obyvatel:1 779
Průměrný věk:42 let
Adresa www:http://www.loucna-nad-desnou.cz

Loučná nad Desnou, dříve Vízmberk, je ležící na hlavní trase z Šumperka do Jeseníku. Obec je součástí mikroregionu Desná. K obci patří tyto části Filipová, Kociánov, Kouty nad Desnou, Přemyslov, Rejhotice.

 

Fotogalerie

Loučná nad Desnou
Loučná nad Desnou
Loučná nad Desnou
Loučná nad Desnou
Loučná nad Desnou Sportovní aktivity

Historie obce

Loučná nad Desnou Historie obceLoučná má velmi bohatou historii. Velká část středověkých pamětí je spjata s legendárními čarodějnickými procesy. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1494.

 

 

Loučná nad Desnou Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Loučná nad Desnou Současnost obce a občanská vybavenostLoučná nad Desnou je po všechna roční období výborným místem pro zahájení putování po  krásách Jeseníků. Nabídne po celý rok aktivity i relaxaci pro všechny věkové skupiny i návštěvníky s různými zájmy.

Loučná nad Desnou Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Loučná nad Desnou Památky a turistické zajímavostiDominantou obce je zámek a zámecký park. Jde o původně renesanční objekt, jeden z pěti renesančních zámků na Šumpersku, jejichž vznik a osudy byly po staletí spojeny se jménem starobylého moravského rodu pánů ze Žerotína. Vízmberské panství vzniklo teprve na přelomu 16. a 17...

Loučná nad Desnou Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Loučná nad Desnou Ubytování a stravováníMožnost ubytování a stravování nabízí řada hotelů, penzionů a soukromých chalup, např Rybářská Bašta, Penzion OAZA, Hotel Pod Jedlovým vrchem, Ubytovna Domeček a další.

Loučná nad Desnou Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Loučná nad Desnou Sportovní aktivityLéto je nejlepší pro koupání, rybaření a cykloturistiku. V zimě lze v Loučné i v její těsné blízkosti využít služeb několika zimních středisek se širokou paletou sjezdových terénů, freeridů, snowparků a dalších zábavných zařízení.

Loučná nad Desnou Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Loučná nad Desnou Okolí a přírodaPřečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně - největší technický div České republiky leží nedaleko obce. Dlouhé Stráně rozprostírá své nádrže na kopcích přímo nad Loučnou.

Loučná nad Desnou Okolí a příroda

Doprava

Obec je vzdálena cca 17 km od města Šumperk. Obec je dostupná vlakovým i autobusovým spojením.

Loučná nad Desnou Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: