Malá Morava

Základní informace

Malá Morava Kraj:OLOMOUCKÝ Malá Morava Historie obceMalá Morava Památky a turistické zajímavostiMalá Morava Sportovní aktivity
Malá Morava Okolí a přírodaMalá Morava Doprava
informace
Správní obvod:Šumperk
GPS souřadnice:50°5'47.535 N,
16°49'38.573 E
Nadmořská výška:437 m n. m.
Katastrální výměra:6 827 ha
Počet obyvatel:575
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.obecmalamorava.cz

Malá Morava leží asi 7 km od obce Hanušovice. Společně s dalšími devíti obcemi je Malá Morava součástí místní akční skupiny MAS Horní Pomoraví. Jedná se o nový typ trojstranné vzájemné mezisektorovéspolupráce veřejné správy, ...

Historie obce

Malá Morava Historie obceMalá Morava je stará ves. Roku 1350 nazývala se latinsky Moraw a měla již kostel a faru. Fara ta byla zmíněného roku přikázána k nově zřízenému biskupství v Litomyšli, u něhož zůstala až do jeho zániku v roce 1421.

Malá Morava Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Malá Morava Současnost obce a občanská vybavenostV obci je vybudován vodovod, avšak jiná občanská vybavenost chybí. Předškoláci mohou využívat služeb mateřské školy, děti školou povinné musí do školy dojíždět do okolních vesnic.

Malá Morava Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Malá Morava Památky a turistické zajímavostiNejvýznamnější historickou památkou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie. K vidění jsou zde rovněž velice zachovalé pevnosti z doby mobilizace, které tvořily opevněnou hradbu proti někdejším hranicím s Německem. Nedaleko se nachází poutní místa Svatá Trojice a ...

Malá Morava Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Malá Morava Ubytování a stravováníUbytování poskytuje Severomoravská chata, Horská chata Vysoká, penzion Zámeček, penzion Arivaranch Podlesí a penzion Sport.

Malá Morava Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Malá Morava Sportovní aktivityObec Malá Morava je na trase cyklotrasy Štíty - Suchý vrch - Králíky - Červený Potok - Hanušovice. Náročnost: středně náročná. Délka: 49 km.

Malá Morava Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Malá Morava Okolí a přírodaZdejší oblast je bohatá na přírodní krásy. Nabízí ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku.

Malá Morava Okolí a příroda

Doprava

Malá Morava leží asi 30 km od města Šumperk. Obec je dostupná vlakovým i autobusovým spojením.

Malá Morava Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: