Malšice

Základní informace

Malšice Kraj:JIHOČESKÝ Malšice Malšice Historie obceMalšice Současnost obce a občanská vybavenost
Malšice Památky a turistické zajímavostiMalšice Okolí a přírodaMalšice Doprava
informace
Správní obvod:Tábor
GPS souřadnice:49°21'50.077 N,
14°34'43.266 E
Nadmořská výška:502 m n. m.
Katastrální výměra:3 860 ha
Počet obyvatel:1 867
Průměrný věk:43 let
Adresa www:http://www.malsice.eu

Městys Malšice se nachází v regionu Tábor, kraj Jihočeský.  Náleží k ní místní části Čenkov, Dobřejice,  Maršov, Nové Lány, Obora, Staré Lány, Třebelice a Všechlapy.

Fotogalerie

Malšice
Malšice
Malšice
Malšice
Malšice Sportovní aktivity

Historie obce

Malšice Historie obcePrvní zmínka o obci pochází z roku 1279. V roce 1868 byly Malšice městysem, od 27. června 2008 jsou jím opět. Válka třicetiletá zanechala i v Malšicích zlé stopy. Fara byla opuštěna a po roce 1623 zanikla. Ve strachu uschovávali zámožní lidé peníze

Malšice Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Malšice Současnost obce a občanská vybavenostMěstys Malšice má vybudován vodovod a kanalizaci. V současných Malšicích funguje mateřská a základní škola, pošta, knihovna, kulturní zařízení, ordinace lékařů, obchody a služby. V Mašicích působí ze spolků

Malšice Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Malšice Památky a turistické zajímavostiDominantu obce tvoří kostel Nejsvětější Trojice na náměstí V. Hálka. Kostel je zmiňován již roku 1379, barokně byl přestavěn roku 1743, fasáda opravena roku 1994. K památkám patří též pomník obětem odboje na návsi a krucifix. Na náměstí je socha a v okolí boží muka.

Malšice Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Malšice Ubytování a stravováníUbytování a stravování v obci poskytují Penzion PŘÍBĚNICE, BLAŽKŮV STATEK a Penzion KAROLÍN.

Malšice Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Malšice Sportovní aktivityObcí prochází žlutá turistická trasa a cyklostezka číslo 1171 a 31.

Malšice Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Malšice Okolí a přírodaK vyhledávaným turistickým cílům v okolí patří zřícenina hradu Příběnice (po modré značce necelou hodinu) či Stádlecký most, poslední dochovaný empírový řetězový most v ČR, po žluté značce asi hodinu.

Malšice Okolí a příroda

Doprava

Malšice DopravaMěstys Malšice je po celý rok dobře dostupný automobilem. Malšice leží na silnici číslo I/137 Tábor-Bechyně, 8 km od Tábora a 15 km od Bechyně. Dopravu v lokalitě zajišťují vlakové i autobusové spoje.

Malšice Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: