Nová Ves nad Nisou

Základní informace

Nová Ves nad Nisou Kraj:LIBERECKÝ Nová Ves nad Nisou Nová Ves nad Nisou Historie obceNová Ves nad Nisou Současnost obce a občanská vybavenost
Nová Ves nad Nisou Památky a turistické zajímavostiNová Ves nad Nisou Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Jablonec nad Nisou
GPS souřadnice:50°43'30.508 N,
15°12'52.737 E
Nadmořská výška:595 m n. m.
Katastrální výměra:471 ha
Počet obyvatel:627
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.novavesnn.cz

Nová Ves nad Nisou je příměstská rekreační obec, rozkládající se ve vzdálenosti cca 3 km od Jablonce nad Nisou. Její součástí je i osada Horní Černá Studnice.

Fotogalerie

Nová Ves nad Nisou
Nová Ves nad Nisou
Nová Ves nad Nisou
Nová Ves nad Nisou Ubytování a stravování

Historie obce

Nová Ves nad Nisou Historie obceJeště v polovině 16. století bylo celé území na sever i na východ od Jablonce nad Nisou souvisle zalesněno bez většího osídlení. O vzniku obce není písemných zpráv. Obec byla pravděpodobně založena v 16. století saskými protestanty.

Nová Ves nad Nisou Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Nová Ves nad Nisou Současnost obce a občanská vybavenostObyvatelům je k dispozici základní malotřídní škola 1. - 4. ročník, mateřská škola, knihovna, pošta, prodejna potravin. Sportovní zázemí: fotbalové hřiště (TJ Vesko), hřiště na volejbal, lyžařský vlek Pohoda, požární nádrž (50 m) s travnatou pláží.

Nová Ves nad Nisou Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Nová Ves nad Nisou Památky a turistické zajímavostiV obci najdeme několik historických památek, například novodobý katolický kostel Panny Marie - Pomocnice křesťanů z roku 1935, či památkově chráněný křížek z roku 1810. Tento křížek stojí na křižovatce staré cesty do Jabloneckých Pasek a silnice směřující do Lučan nad Nisou.

Nová Ves nad Nisou Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Nová Ves nad Nisou Ubytování a stravováníV obci se nacházejí čtyři větší penziony s možností rekreačního ubytování a dvě veřejné hospody, z nich nejznámější Restaurace Nisa je vyhlášena svou kuchyní a sobotními diskotékami.

Nová Ves nad Nisou Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Z turistického hlediska je Nová Ves zajímavá zejména svou polohou v jižní části Jizerských hor, které skýtají široké možnosti turistických i cyklistických výletů. Přímo obcí prochází zelená turistická značka a cyklotrasa.

Nová Ves nad Nisou Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Nová Ves nad Nisou Okolí a přírodaPříměstská rekreační obec rozkládající se na severním úbočí černostudničního hřebene, v nadmořské výšce 620 m.n.m., obec má horský ráz (louky, pastviny, les).

Nová Ves nad Nisou Okolí a příroda

Doprava

Příměstská rekreační obec leží ve vzdálenosti cca 3 km od Jablonce nad Nisou, se kterým má dobré autobusové spojení.

Nová Ves nad Nisou Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: