Odry

Základní informace

Odry Kraj:MORAVSKOSLEZSKÝ Odry Odry Historie obceOdry Současnost obce a občanská vybavenost
Odry Památky a turistické zajímavostiOdry Sportovní aktivityOdry Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Odry
GPS souřadnice:49°39'45.183 N,
17°49'51.03 E
Nadmořská výška:303 m n. m.
Katastrální výměra:7 410 ha
Počet obyvatel:7 500
Průměrný věk:38 let
Adresa www:http://www.odry.cz

Město Odry leží cca 15 km severozápadně od Nového Jičína, 35 km jihozápadně od Ostravy, v malebném údolí Oderské kotliny.

Fotogalerie

Odry
Odry
Odry
Odry Ubytování a stravování

Historie obce

Na místě původní slovanské osady Vyhnanov, která byla poprvé písemně zmíněna roku 1234, bylo postaveno pravděpodobně ve 2. polovině 13. století nové opevněné město. Ve 14. století se Odry staly již významným okolním centrem.

Odry Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Odry Současnost obce a občanská vybavenostVe městě Odry je dobrá občanská vybavenost, jsou zde základní i mateřské školy, lékařská péče, sociální služby, domov pro seniory ap. Dále se zde nachází různá hřiště, koupaliště, bowling a kuželky, hřiště na tenis a volejbal, fit centrum, kluziště,...

Odry Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Odry Památky a turistické zajímavostiMěstskou památkovou zónu města Odry, jejíž hranice jsou vymezeny přirozeným průběhem linie bývalých městských hradeb, tvoří náměstí s renesančními měšťanskými domy, se sochou Nanebevzetí Panny Marie z roku 1785 a s nádhernou neoklasicistní kašnou z roku 1897.

Odry Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Nabídka ubytování je v Odrách dostatečná - jsou zde penziony a apartmány, ze služeb také restaurace, hospůdky, pizzerie či kavárny.

Odry Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Ve městě Odry je řada sportovišť – hřiště, tělocvičny, koupaliště a krytý bazén, bowling a kuželky, hřiště na tenis a volejbal, fit centrum, kluziště, herna stolního tenisu a další. V létě láká ke koupání městské koupaliště s 80m tobogánem...

Odry Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Odry Okolí a přírodaOdry náleží do turistické oblasti Poodří-Moravské Kravařsko a jsou sídelním místem Mikroregionu Odersko. Cestovní ruch podporuje už přes deset let městské informační centrum, které nabízí nejen služby pro turisty, ale i pro místní občany.

Odry Okolí a příroda

Doprava

Do Oder vede silnice I. třídy č. 47. Ve městě je vlakové i autobusové nádraží.

Odry Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: