Olomouc

Základní informace

Olomouc Kraj:OLOMOUCKÝ Olomouc Olomouc Historie obceOlomouc Současnost obce a občanská vybavenost
Olomouc Památky a turistické zajímavostiOlomouc Ubytování a stravováníOlomouc Sportovní aktivity
Olomouc Okolí a přírodaOlomouc Doprava
informace
Správní obvod:Olomouc
GPS souřadnice:49°35'37.931 N,
17°15'3.135 E
Nadmořská výška:219 m n. m.
Katastrální výměra:10 337 ha
Počet obyvatel:99 809
Průměrný věk:42 let
Adresa www:http://www.olomouc.eu

Olomouc patří mezi nejkrásnější města střední Evropy a nejvýznamnější centra v České republice, je sídlem Olomouckého kraje, moravského biskupství a arcibiskupství.

Části města jsou: ...

Fotogalerie

Olomouc
Olomouc
Olomouc
Olomouc
Olomouc Sportovní aktivity

Historie obce

Olomouc Historie obcePrvní zmínky o městě se datují k roku 1017, kdy byla Morava připojena k českému přemyslovskému státu. Olomouc, vyrvána českými Přemyslovci z područí Boleslava Chrabrého, začala pod vedením knížete Břetislava svou pouť napříč historií.

Olomouc Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Olomouc Současnost obce a občanská vybavenostZ ekonomického pohledu je město Olomouc možné charakterizovat jako průmyslové s rozvíjejícími se službami. Díky vhodné poloze, hospodářské tradici i kvalifikované pracovní síle má město výrazný potenciál růstu.

Olomouc Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Olomouc Památky a turistické zajímavostiRoku 2000 se Olomouc zapsala do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, a to díky baroknímu Sloupu Nejsvětější Trojice, který se svou výškou 35 m patří k nejvyšším v České republice a tvoří jednu z dominant náměstí.

Olomouc Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Olomouc Ubytování a stravováníUbytování v Olomouci zajištuje několik hotelů, penzionů a ubytoven. Stravování a občerstvení nabízí řada restaurací, kaváren, cukráren, pohostinství, barů atd.

Olomouc Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Olomouc Sportovní aktivityPoznání Olomouce s využitím slev a volných vstupů do více než 130 objektů nabízí turistická karta Olomouc Region Card. Město a okolí je protkáno hustou sítí cyklostezek, poskytujících příjemnou projížďku rekreačním i náročným cyklistům.

Olomouc Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Olomouc Okolí a přírodaV Olomouci se nachází velké množství parkových ploch na celkovém území asi 47 ha. Jejich základ tvoří tři historické parky vzniklé v průběhu 19. století na východním, jižním a západním okraji olomoucké pevnosti.

Olomouc Okolí a příroda

Doprava

Olomouc DopravaVnější dopravní napojení Olomouce je s ohledem na její vnitrozemskou polohu vynikající a dobudováním dálnice D11 a rychlostní komunikace R 35 se ještě zlepší a vzroste význam města - jako jediného kromě Prahy - na křižovatce dvou klíčových ...

Olomouc Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: