Pec pod Sněžkou

Základní informace

Pec pod Sněžkou Kraj:KRÁLOVÉHRADECKÝ Pec pod Sněžkou Pec pod Sněžkou Historie obcePec pod Sněžkou Současnost obce a občanská vybavenost
Pec pod Sněžkou Památky a turistické zajímavostiPec pod Sněžkou Ubytování a stravováníPec pod Sněžkou Sportovní aktivity
Pec pod Sněžkou Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Trutnov
GPS souřadnice:50°41'36.429 N,
15°43'59.321 E
Nadmořská výška:769 m n. m.
Katastrální výměra:5 213 ha
Počet obyvatel:703
Průměrný věk:38 let
Adresa www:http://www.pecpodsnezkou.cz

Město Pec pod Sněžkou (německy Petzer), k němuž náleží místní část Velká Úpa, se nachází v Královéhradeckém kraji na severovýchodě Čech.

Fotogalerie

Pec pod Sněžkou
Pec pod Sněžkou
Pec pod Sněžkou
Pec pod Sněžkou
Pec pod Sněžkou Sportovní aktivity

Historie obce

Pec pod Sněžkou Historie obcePrvní písemná zmínka o obci pochází z roku 1790. Název souvisí se založením pecí na tavení železných, arzenových a měděných rud, které se v Obřím dole těžily od 16. do 19. století.

Pec pod Sněžkou Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Pec pod Sněžkou Současnost obce a občanská vybavenostMěsto Pec pod Sněžkou je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších horských středisek cestovního ruchu v České republice s celoročním využitím, tvoří přirozené centrum východní části Krkonoš s poměrně dobrou vybaveností.

Pec pod Sněžkou Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Pec pod Sněžkou Památky a turistické zajímavostiV lokalitě se nachází několik drobných sakrálních památek v podobě kapliček, Božích muk a křížků. Je zde také socha Krakonoše. Město Pec pod Sněžkou vystavělo pro návštěvníky východních Krkonoš novou rozhlednu na Hnědém vrchu u horní stanice lanové dráhy.

Pec pod Sněžkou Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Pec pod Sněžkou Ubytování a stravováníVe městě je dispozici množství hotelů, penzionů, rekreačních chat a chalup, barů, bister, restaurací, hospůdek a spousta dalších chat, penzionů, hotelů, privátů a dalších ubytovaích zařízení.

Pec pod Sněžkou Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Pec pod Sněžkou Sportovní aktivityMěstem procházejí značené turistické trasy, běžecké trasy a cyklostezky. Celoročně je zde k dispozici řada sportovních areálů.

Pec pod Sněžkou Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Pec pod Sněžkou Okolí a přírodaSoučástí Pece pod Sněžkou je i sousední Velká Úpa a početné horské osady a samoty zasahující vysoko na hřebeny. Celá oblast města se nachází v Krkonošském národním parku (KRNAP).

Pec pod Sněžkou Okolí a příroda

Doprava

Dopravu v lokalitě zajišťují autobusové spoje, autobusové nádraží leží uprostřed města a sousedí s poštou.

Pec pod Sněžkou Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: