Písečná

Základní informace

Písečná Kraj:OLOMOUCKÝ Písečná Historie obcePísečná Současnost obce a občanská vybavenostPísečná Památky a turistické zajímavosti
Písečná Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Jeseník
GPS souřadnice:50°16'22.901 N,
17°15'13.428 E
Nadmořská výška:403 m n. m.
Katastrální výměra:844 ha
Počet obyvatel:1 037
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.pisecna.cz

Písečná leží v údolí řeky Bělé 7 km severovýchodně od Jeseníku, asi v polovině cesty z tohoto města na hraniční přechod s Polskem Mikulovice-Głuchołazy.Obec je dále tvořená místními částmi Chebzí a Studený Zejf.

Historie obce

Název Písečná má obec od roku 1948, předtím byla označována jako Sandhýbl, což byla podoba německého Sandhübel, tj.

Písečná Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Písečná Současnost obce a občanská vybavenostNovodobá historie Písečné je spojena s rozmachem kamenického průmyslu v druhé polovině 19. a na počátku 20. století. V obci vznikla postupem doby celá řada kamenických závodů, které se věnovaly hlavně zpracování a opracování žuly i mramoru.

Písečná Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Písečná Památky a turistické zajímavostiArchitektonickou zajímavostí a dominantou obce je barokní kostel sv. Jana Křtitele z roku 1753 s jádrem ze 14. století, který byl vyhlášen kulturní památkou. Unikátním územím je část obce Chebzí.

Písečná Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

V obci Písečná se nachází Pohostinství Božena, Restaurace Palírna, Bar Vysloužilová, Pivnice Na Zámečku, dále jsou zde 4 obchody. Ubytovat se můžete v soukromých chalupách a chatách.

 

 

 

Písečná Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Písečná Sportovní aktivitySportovní a dětské hřiště v centru obce Písečná bylo vybudováno v roce 2009 za přispění dotace přidělené z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II - Střední Morava.

Písečná Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Písečná Okolí a příroda

Na své si zde přijdou milovníci přírody. V prostoru zatopené pískovny jsou k vidění vzácní ledňáčci říční při lovu a v chráněném mokřadu lze najít perly živočišné i rostlinné říše.

Písečná Okolí a příroda

Doprava

Přes obec vede železniční doprava, má svou vlakovou stanici, dopravit se můžete i autobusovou a automobilovou dopravou.

Písečná Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: