Potštát

Základní informace

Potštát Kraj:OLOMOUCKÝ Potštát Historie obcePotštát Současnost obce a občanská vybavenostPotštát Památky a turistické zajímavosti
informace
Správní obvod:Hranice
GPS souřadnice:49°38'12.939 N,
17°39'6.247 E
Nadmořská výška:502 m n. m.
Katastrální výměra:4 860 ha
Počet obyvatel:1 183
Průměrný věk:42 let
Adresa www:http://www.potstat.cz

Potštát je město ležící v severní části okresu Přerov na potoce Veličce.Ke katastru náleží i místní části Boškov, Kovářov, Kyžlířov a Lipná.

Historie obce

Potštát Historie obceNěmečtí i čeští kolonizátoři Potštátu využívali vhodné polohy, neboť tudy vedla cesta do Opavy a dále do Polska.

Potštát Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Potštát Současnost obce a občanská vybavenostMěsto Potštát má veškerou potřebnou občanskou vybavenost - školu se školkou, poštu, zdravotní středisko. Je zde vybudován vodovod a kanalizace. Místní profesionální knihovna s internetem zdarma má ve svém fondu zhruba 6 500 knih.

Potštát Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Potštát Památky a turistické zajímavostiK významným památkám patří kostel sv. Bartoloměje s gotickým jádrem z doby kolem roku 1500, dále hřbitovní barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Zajímavou památkou je hodinová věž na náměstí, postavená kolem roku 1700.

Potštát Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Stravovací a ubytovací služby poskytuje v Potštátu například restaurace na Baště vedle školy nebo restaurace a penzion Na Vyhlídce. Nabízí stylové posezení včetně letní terasy.

Potštát Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Potštát Sportovní aktivityZdejší kraj je vhodný pro turistiku a rekreaci. Již tradiční ukončení prázdnin to je Potštátská huberstká jízda, která se koná na kovářovském hřišti.

Potštát Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Potštát Okolí a přírodaPotštát (německy Bodenstadt) je město ležící v severní části okresu Přerov na potoce Veličce. Místní části: Boškov, Kovářov, Kyžlířov, Lipná. Historické jádro města je od roku 2003 městskou památkovou zónou.

Potštát Okolí a příroda

Doprava

Potštát je dostupný automobilovou a autobusovou dopravou po silnici I. třídy č. 440 a 441.

Potštát Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: