Rajnochovice

Základní informace

Rajnochovice Kraj:ZLÍNSKÝ Rajnochovice Historie obceRajnochovice Současnost obce a občanská vybavenostRajnochovice Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Bystřice pod Hostýnem
GPS souřadnice:49°24'46.765 N,
17°48'47.371 E
Nadmořská výška:420 m n. m.
Katastrální výměra:4 144 ha
Počet obyvatel:522
Průměrný věk:40 let
Adresa www:http://www.antee.cz/rajnochovice

Nádherná vesnice leží v severovýchodní části Hostýnských vrchů. Má vysokohorské klima a podmínky srovnatelné s podmínkami v Alpách či v Tatrách.

Historie obce

Rajnochovice Historie obceObec byla založena v roce 1721 na místě arcibiskupských hamrů bačou Mikulášem Rajnochem. Roku 1810 zde byla založena dílna na výrobu hrnčířského zboží tzv. „toufárna“...

Rajnochovice Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Rajnochovice Současnost obce a občanská vybavenostV Rajnochovicích je možno nakoupit potraviny ve třech obchodech a to na návsi v  "Obchůdku u pošty", v samoobsluze Jednoty a v obchodě Ve dvoře. Na návsi je také obchod s potřebami pro domácnost a drogerie. V obchůdku u pošty a v obchodě ve dvoře i nedělní dopolední prodej.

Rajnochovice Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Rajnochovice Památky a turistické zajímavostiMezi místní pamětihodnosti se řadí vodní kanál na říčce Juhyni, používaný k plavení dříví, farní kostel sv. Anny, fara, pieta před kostelem, socha sv. Jana Nepomuckého a pramen Fons Theodori.

Rajnochovice Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Rajnochovice Ubytování a stravováníUbytování ve vsi nabízí například hotely Zubřič, TON - Tesák, Archa, Polom a Troják, horské středisko Vičanov či penziony E-ON a Na Pasekách. Stravování poskytuje Hostinec ve dvoře, Hospoda Na Hamrech a restaurace Troják.

Rajnochovice Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Sportovní vyžití v Rajnochovicích nabízí tělocvična, víceúčelové hřiště, koupaliště a krytý bazén. Katastrem prochází červená, zelená i žlutá turistická stezka a cyklotrasy s číslem 5034 a 5037.

Rajnochovice Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Rajnochovice Okolí a přírodaObec se rozkládá v severovýchodní části Hostýnských vrchů s nejvyšší horou Kelčským Javorníkem. Je zde velmi příznivé klima spolu s nádhernou krajinou...

Rajnochovice Okolí a příroda

Doprava

Dopravu v lokalitě zajišťují autobusové i vlakové spoje.

Rajnochovice Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: