Rokytnice nad Jizerou

Základní informace

Rokytnice nad Jizerou Kraj:LIBERECKÝ Rokytnice nad Jizerou Rokytnice nad Jizerou Historie obceRokytnice nad Jizerou Současnost obce a občanská vybavenost
Rokytnice nad Jizerou Památky a turistické zajímavostiRokytnice nad Jizerou Ubytování a stravováníRokytnice nad Jizerou Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Jilemnice
GPS souřadnice:50°43'32.204 N,
15°26'0.867 E
Nadmořská výška:520 m n. m.
Katastrální výměra:3 696 ha
Počet obyvatel:3 254
Průměrný věk:40 let
Adresa www:http://www.mesto-rokytnice.cz

Rokytnice nad Jizerou je významným turistickým střediskem Krkonoš. Leží v malebném údolí, jehož dominantu tvoří hřeben Studenova a Kotle, který se vypíná až do výše 1434 m.

Fotogalerie

Rokytnice nad Jizerou
Rokytnice nad Jizerou
Rokytnice nad Jizerou Památky a turistické zajímavosti

Historie obce

Rokytnice nad Jizerou patří k těm místům Krkonoš, která byla osídlována již v polovině 16. století. Obec byla založena kolem roku 1574 a jméno získala od Huťského potoka. Původně se mu říkalo „Rokytnice" podle přídavného jména „rokytná".

Rokytnice nad Jizerou Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Rokytnice nad Jizerou Současnost obce a občanská vybavenostRokytnice nad Jizerou patří sice k malým městům, ale jejich turistická návštěvnost je velká a proto zde najdete všechny důležité firmy zajišťující komfortní pobyt v tomto městě.

Rokytnice nad Jizerou Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Rokytnice nad Jizerou Památky a turistické zajímavostiPozdně barokní stavba kostela sv. Michala vznikla na místě původního dřevěného protestanského kostelíka, který byl postaven již v roce 1598. Roku 1752 vydal hrabě Ernst Qvido Harrach základní dekrety povolující stavbu kostela.

Rokytnice nad Jizerou Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Návštěvník si v Rokytnici nad Jizerou může vybrat z několika forem ubytování (soukromé priváty, pensiony, apartmány, horské chaty a chalupy a hotely). Malebné hospůdky, příjemné restaurace, vinárny, diskotéka.

Rokytnice nad Jizerou Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují skiservisy tedy servis lyží jak sjezdových tak i běžek.

Rokytnice nad Jizerou Sportovní aktivity

Doprava

Okrajem města prochází silnice I/14 z Jilemnice do Podkrkonoší. V Rokytnici nad Jizerou je autobusové nádraží, z něhož jezdí každý den dálkové i místní spoje do okolí. Dá se zde také cestovat vlakem a to směrem na Starou Paku, Martinice v Krkonoších a pak na Rokytnici n. J.

Rokytnice nad Jizerou Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: