Rudník

Základní informace

Rudník Kraj:KRÁLOVÉHRADECKÝ Rudník Historie obceRudník Památky a turistické zajímavostiRudník Ubytování a stravování
Rudník Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Vrchlabí
GPS souřadnice:50°34'42.424 N,
15°44'14.296 E
Nadmořská výška:411 m n. m.
Katastrální výměra:4 266 ha
Počet obyvatel:2 232
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.rudnik.cz

Obec Rudník, k níž náleží místní části Arnultovice a Javorník, se nachází západním směrem od města Trutnov, severně od Hostinného.

Historie obce

Rudník Historie obceObec Rudník traduje svůj vznik z dob kolonizace Krkonoš ve 13. století. Založili ji zřejmě němečtí i čeští přistěhovalci, kteří dolovali rudu (stříbro, zlato, železo, měď) na úpatí Černé hory. Počáteční zmínka o možné existenci obce se váže k letopočtu 1241.

Rudník Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Rudník Současnost obce a občanská vybavenostSoučasná obec má vybudován vodovod, kanalizaci s napojením na ČOV a plynofikaci. Nachází se zde knihovna, 2 kulturní zařízení, mateřská a základní škola, ordinace lékařů, prodejna smíšeného zboží, restaurační zařízení a několik služeb.

Rudník Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Rudník Památky a turistické zajímavostiPamátky v obci zastupuje kostel sv. Václava, pseudogotický zámek, bývalý renesanční zámek, zbytky zemanské vodní tvrze, kostel sv. Martina a lázeňské budovy v Lázních Fořtu.

Rudník Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Rudník Ubytování a stravováníV samotné obci bylo v posledních letech vybudováno či zrestaurováno několik ubytovacích a restauračních zařízeni, která se svou vybaveností a kvalitou služeb vyrovnají podobným zařízením v horských střediscích.

Rudník Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Rudník sousedí s horskými obcemi Černý Důl (zde se nachází nově vybudovaný lyžařský areál s moderním vybavením a umělým zasněžováním) a Janské Lázně, je vzdálen 11 km od Vrchlabí, sídla KRNAPu a Krkonošského muzea...

Rudník Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Obec Rudník leží pod mohutnou rozsochou Černé hory, v těsné blízkosti Krkonoš. Sousedí s horskými obcemi Černý Důl a Janské Lázně, je vzdálen 11 km od Vrchlabí.

Rudník Okolí a příroda

Doprava

Dopravní obslužnost v lokalitě zajišťují místní autobusové spoje.

Rudník Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: