Rychnov u Jablonce nad Nisou

Základní informace

Rychnov u Jablonce nad Nisou Kraj:LIBERECKÝ Rychnov u Jablonce nad Nisou Rychnov u Jablonce nad Nisou Historie obceRychnov u Jablonce nad Nisou Současnost obce a občanská vybavenost
Rychnov u Jablonce nad Nisou Památky a turistické zajímavostiRychnov u Jablonce nad Nisou Sportovní aktivity
informace
Správní obvod:Jablonec nad Nisou
GPS souřadnice:50°41'1.648 N,
15°8'59.24 E
Nadmořská výška:435 m n. m.
Katastrální výměra:1 225 ha
Počet obyvatel:2 257
Průměrný věk:36 let
Adresa www:http://www.rychnovjbc.cz

Rychnov u Jablonce leží v údolí řeky Mohelky na úpatí Jizerských hor. Jak už název napovídá, leží nedaleko města Jablonec nad Nisou. Rozkládá na dně prehistorického sopečného jezera. Má tyto části: Pelíkovice,  Rychnov u Jablonce nad Nisou.

Fotogalerie

Rychnov u Jablonce nad Nisou
Rychnov u Jablonce nad Nisou Současnost obce a občanská vybavenost

Historie obce

Zápis v první knize konfirmační pražského arcibiskupství hovoří o tom, že 25. ledna 1361 byl ve vsi Richnow ustaven farářem Jan Albertův ze Sebnitz za v roce 1360 zemřelého plebána Jana. To je první zmínka o osadě.

Rychnov u Jablonce nad Nisou Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Rychnov u Jablonce nad Nisou Současnost obce a občanská vybavenostMěstský úřad zřizuje příspěvkovou organizaci Základní a mateřská škola a dále mezi městské zařízení patří Městská knihovna a Dům s pečovatelskou službou. Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou zde má pobočku.

Rychnov u Jablonce nad Nisou Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Rychnov u Jablonce nad Nisou Památky a turistické zajímavostiNejstarší památkou ve městě je morový sloup sv. Prokopa, postavený roku 1702 na křižovatce nynější ulice Smetanovy a Na zálesí na poděkování za konec velké morové epidemie, na místě, kde skonaly poslední tři oběti moru.

Rychnov u Jablonce nad Nisou Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Ubytování ve městě nabízí tři penziony: Luční, Aures a Panorama a také Beseda. Rybí speciality najdete v restauraci U Baštýře a zasportovat si můžete v Bowlingu Beseda.

Rychnov u Jablonce nad Nisou Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Nedaleko jižního okraje města je lyžařská sjezdovka s vlekem - Zálesí. Rychnov je křižovatkou značených cyklistických tras a u místní železniční stanice je výchozí bod žluté a červené turistické značky.

Rychnov u Jablonce nad Nisou Sportovní aktivity

Doprava

Rychnov leží na železniční trati 030 mezi Pardubicemi a Libercem. S okresním městem Jablonec je město spojeno městskou hromadnou dopravou, linkami 1 a 15, které odjíždějí ze zastávky Nádraží ČD. Nad městem při silnici I/65 je zastávka meziměstské autobusové linky mezi Jabloncem nad Nisou a Prahou.

Rychnov u Jablonce nad Nisou Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: