Strážnice

Základní informace

Strážnice Kraj:JIHOMORAVSKÝ Strážnice Strážnice Historie obceStrážnice Současnost obce a občanská vybavenost
Strážnice Památky a turistické zajímavostiStrážnice Ubytování a stravováníStrážnice Sportovní aktivity
Strážnice Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Veselí nad Moravou
GPS souřadnice:48°54'3.669 N,
17°19'0.489 E
Nadmořská výška:177 m n. m.
Katastrální výměra:3 140 ha
Počet obyvatel:6 100
Průměrný věk:37 let
Adresa www:http://www.straznice-mesto.cz

Město Strážnice leží ve správním obvodu Veselí nad Moravou, kraj Jihomoravský. Město Strážnice se nachází nedaleko státní hranice se Slovenskem, přibližně 20 km severovýchodně od Hodonína.

Fotogalerie

Strážnice
Strážnice
Strážnice
Strážnice
Strážnice Sportovní aktivity

Historie obce

První doložená písemná zmínka o Strážnici pochází z počátku 14. stol. Počátky města souvisejí s výstavbou hradu ve Strážnici kolem roku 1260. Samotné jméno města je odvozováno od strážní funkce hradu. Původní královský majetek

Strážnice Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Strážnice Současnost obce a občanská vybavenostMěsto Strážnice má veškerou občanskou vybavenost a městskou infrastrukturu. Strážnice je městem školství, bratrskou školu tady navštěvoval J. A. Komenský a na zdejším piaristickém gymnáziu učil např. mladý J. E. Purkyně, později v něm studoval i T. G. Masaryk.

Strážnice Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Strážnice Památky a turistické zajímavostiMěsto Strážnice má jádro starého i nového města řadu chráněných památkových objektů:
Strážnický zámek - původně vodní hrad, založený ve 2. pol. 13. století, kdy hrad a město patřilo Milotovi z Dědic. Měl strážní funkci

Strážnice Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Strážnice Ubytování a stravováníVe Strážnici se nachází velké množství restaurací, vináren, pohostinství a barů. Je zde také pizzerie. Uvádíme - restaurace hotelu Strážnice, restaurace Pod Věží, restaurace Skanzen, restaurace U Brány, pizzerie Na Rynku a další. Ubytovat se můžete

Strážnice Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Strážnice Sportovní aktivityMěstem Strážnice vede několik významných cyklotras - Strážnická vinařská stezka, Uprkova stezka, Cesta strážnickým pomoravím a Bělokarpatská stezka. Jsou zde také turisticky značené trasy určené k výletům do okolí strážnicka.

Strážnice Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Strážnice Okolí a přírodaStarobylé hraniční město Strážnice, leží na rozhraní Dolnomoravského úvalu a Bílých Karpat. Původně bylo celé území Strážnicko pokryto lesy. Část území má převážně hornatý charakter a tomu odpovídající strukturu lesa.

Strážnice Okolí a příroda

Doprava

Město Strážnice je po celý rok dobře dostupné automobilem a je zde pravidelná autobusová doprava. Ve městě je také železniční vlaková stanice.

Strážnice Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: