Tábor

Základní informace

Tábor Kraj:JIHOČESKÝ Tábor Tábor Historie obceTábor Současnost obce a občanská vybavenost
Tábor Památky a turistické zajímavostiTábor Ubytování a stravováníTábor Sportovní aktivity
Tábor Okolí a přírodaTábor Doprava
informace
Správní obvod:Tábor
GPS souřadnice:49°24'51.888 N,
14°39'28.093 E
Nadmořská výška:437 m n. m.
Katastrální výměra:6 222 ha
Počet obyvatel:36 680
Průměrný věk:39 let
Adresa www:http://www.tabor.cz

Tábor - město na jihu Čech na řece Lužnici. Město má 15 místních částí: Čekanice, Hlinice, Stoklasná Lhota, Záluží, Měšice, Zárybničná Lhota, Smyslov, Čelkovice, Horky, Větrovy, Klokoty, Náchod, Všechov, Zahrádka a Tábor.

Fotogalerie

Tábor
Tábor
Tábor
Tábor
Tábor Sportovní aktivity

Historie obce

Tábor Historie obceNa místě současného Tábora je prokázáno osídlení z doby halštatské a laténské (mohlo zde existovat keltské oppidum ve 2. století př. n. l., ale není to příliš pravděpodobné). Zaznamenán byl i nález mince císaře Hadriána z doby římské.

Tábor Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Tábor Současnost obce a občanská vybavenostMěsto Tábor je po Českých Budějovicích druhým největším městem v Jihočeském kraji. Má veškerou městskou infrastrukturu a občanskou vybavenost. Sídlo zde mají krajské úřady, soudy a okresní správy.

Tábor Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Tábor Památky a turistické zajímavostiMěsto, jehož centrum je památkovou rezervací, tvoří významné centrum turistického ruchu. Město je neodmyslitelně spojeno s husitským hnutím a jeho velkými osobnostmi - zejména Janem Žižkou z Trocnova, spoluzakladatelem husitského Tábora.

Tábor Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Tábor Ubytování a stravováníV Táboře je velké množství hotelů, penzionů, ubytování v soukromí, restauračních zařízení, pohostinství, vináren, pizzerií a cukráren. Ubytovat se například můžete - Pension BETTY *** , OREA HOTEL DVOŘÁK ****, Penzion KALINA, Penzion KOSTNICKÝ DŮM, Penzion MODRÁ RŮŽE,

Tábor Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Tábor Sportovní aktivityJe zde velké množství doporučených tras pro pěší výlety do okolí Tábora, můžete si vybrat z různě obtížných tras od krátkých rodinných vycházek po třicetikilometrové celodenní výlety. Pro cyklisty je zde pak několik značených cyklistických tras ...

Tábor Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Tábor Okolí a přírodaTáborsko je jedním z jihočeských regionů, kde doposud zůstala zachována působivá přírodní a historická scenérie. Převážnou část zde zaujímá Táborská pahorkatina a Třeboňská pánev. Celé oblasti vévodí řeka Lužnice.

Tábor Okolí a příroda

Doprava

Tábor DopravaKromě kulturních statků je Tábor významný i jako železniční uzel, městem prochází jižní železniční koridor Praha - České Budějovice - Linz (A). Po silnici se do Tábora dostanete směr sever - jih Praha - Tábor - České Budějovice - Linz (A) po mezinárodní silnici E 55 a směr západ -

Tábor Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: