Valtice

Základní informace

Valtice Kraj:JIHOMORAVSKÝ Valtice Valtice Historie obceValtice Současnost obce a občanská vybavenost
Valtice Památky a turistické zajímavostiValtice Ubytování a stravováníValtice Sportovní aktivity
Valtice Okolí a příroda
informace
Správní obvod:Břeclav
GPS souřadnice:48°44'26.494 N,
16°45'17.966 E
Nadmořská výška:192 m n. m.
Katastrální výměra:4 785 ha
Počet obyvatel:3 564
Průměrný věk:38 let
Adresa www:http://www.valtice.eu

Valtice leží asi 8 km západně od Břeclavi, nedaleko hranic s Rakouskem. Historické jádro města je chráněno jako městská památková zóna. Lednicko-valtický areál byl pro svou jedinečnost zařazen do seznamu UNESCO.

Fotogalerie

Valtice
Valtice
Valtice
Valtice
Valtice Sportovní aktivity

Historie obce

První písemné zmínky o obci pocházejí z roku 1193, je z nich ovšem zřejmé, že obec vznikla již dříve. Z těchto pramenů vyplývá, že obec přešla z majetku pasovských biskupů pod správu rodu Seefeldů. Ti zde vybudovaly hrad, v jehož podhradí vzniklo nové město.

Valtice Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Valtice Současnost obce a občanská vybavenostMěsto Valtice má veškerou občanskou vybavenost pro místní obyvatele. Je zde čistička odpadních vod, vodovod a jsou plynofikované. Děti ve městě navštěvují mateřskou a základní školu. Ve Valticích je také Střední odborná škola vinařská a Střední odborné ...

Valtice Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Valtice Památky a turistické zajímavostiValtice nabízí nejen nepřeberné množství historických památek a turistických zajímavostí, ale také zážitků v oblasti vinařské turistiky, několik desítek vinných sklepů a spousty vyškolených sommeliérů či sklepiérů, kteří jsou milovníkům...

Valtice Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Město Valtice je vyhledávaným a významným turistickým centrem jižní moravy. Pro turisty nabízí velkou škálu ubytovacích zařízení jsou to hotely, penziony, ubytování v soukromí a ubytovny.

Valtice Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Tematická naučná stezka ve Valticích a nejbližším okolí představuje druhé významné centrum Mikulovské vinařské podoblasti. Pětikilometrovou trasu naučné stezky lze absolvovat pěšky nebo na kole. Trasa je značená a vybavena je 19 trojjazyčnými informačními panely.

Valtice Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Zámecký park byl založen v roce 1727 a budován podle návrhů D. Girarda. Začátkem 19. století byla zahrada rozšířena a přebudována v přírodně krajinářský park s dalekými průhledy. Park má rozlohu 14,6 ha a roste v něm 22 druhů jehličnanů a 63 druhů listnáčů.

Valtice Okolí a příroda

Doprava

Město Valtice je po celý rok dobře dostupné automobilem a je zde pravidelná autobusová doprava. Ve Valticích je silniční hraniční přechod Valtice-Schrattenberg Rakousko. Ve Valticích je také vlaková stanice.

Valtice Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: