Velké Losiny

Základní informace

Velké Losiny Kraj:OLOMOUCKÝ Velké Losiny Velké Losiny Historie obceVelké Losiny Současnost obce a občanská vybavenost
Velké Losiny Památky a turistické zajímavostiVelké Losiny Ubytování a stravováníVelké Losiny Doprava
informace
Správní obvod:Šumperk
GPS souřadnice:50°1'55.105 N,
17°2'26.097 E
Nadmořská výška:411 m n. m.
Katastrální výměra:4 650 ha
Počet obyvatel:2 748
Průměrný věk:43 let
Adresa www:http://www.losiny.cz

Velké Losiny ležící 9 km severně od města Šumperka v malebném údolí řeky Desné jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst podhůří Jeseníků. Obec spravuje tyto části: Bukovice, Ludvíkov, Maršíkov, Žárová.

Fotogalerie

Velké Losiny
Velké Losiny
Velké Losiny
Velké Losiny
Velké Losiny Sportovní aktivity

Historie obce

Velké Losiny Historie obceObec Velké Losiny patří k nejstarším v šumperském okrese a její vznik se datuje rokem 1351, kdy zdejší fara připadla k litomyšlskému biskupství. První zmínka o Velkých Losinách pochází z listiny vydané ve Šternberku v roce 1296, ...

Velké Losiny Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Velké Losiny Současnost obce a občanská vybavenostVelké Losiny jsou známým lázeňským letoviskem obklopeným rozsáhlými ovocnými sady a velkoškolkami, zaručují návštěvníkům pobyt na čistém vzduchu s širokými možnostmi aktivního odpočinku, kulturního i společenského vyžití.

Velké Losiny Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Velké Losiny Památky a turistické zajímavostiV obci Velké Losiny se nachází několik historických památek, pamětihodností a turistických zajímavostí. Mezi nejvýznamnější dominanty patří národní kulturní památka zámek Velké Losiny a národní kulturní památka a technická...

Velké Losiny Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Velké Losiny Ubytování a stravováníV obci je široká nabídka ubytování. Nachází se zde hotely, penziony, autokemp, ubytování v soukromí. Dále je zde k dispozici několik restaurací, dvě pivnice a dva bary.

 

Velké Losiny Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Velké Losiny Sportovní aktivityObcí Velké Losiny vedou značené cyklostezky i pěší trasy. Severním okrajem obce do Maršíkova vede naučná stezka. V okolí se nachází několik lyžařských středisek.

Velké Losiny Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Velké Losiny Okolí a přírodaVelké Losiny leží v malebném údolí řeky Desné a jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst podhůří Jeseníků. Obec je obklopena rozsáhlými ovocnými sady a velkoškolkami.

Velké Losiny Okolí a příroda

Doprava

Velké Losiny DopravaObcí Velké Losiny prochází silnice I/44, spojující Šumperk přes Červenohorské sedlo s Jesenickem a dále Polskem. Na této trase je provozována pravidelná autobusová doprava. Obcí prochází rovněž železniční trať soukromé železnice Desná,

Velké Losiny Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: