Vsetín

Základní informace

Vsetín Kraj:ZLÍNSKÝ Vsetín Vsetín Historie obceVsetín Současnost obce a občanská vybavenost
Vsetín Památky a turistické zajímavostiVsetín Sportovní aktivityVsetín Okolí a příroda
Vsetín Doprava
informace
Správní obvod:Vsetín
GPS souřadnice:49°20'19.355 N,
17°59'46.285 E
Nadmořská výška:342 m n. m.
Katastrální výměra:5 760 ha
Počet obyvatel:28 500
Průměrný věk:40 let
Adresa www:http://www.mestovsetin.cz

Město Vsetín leží asi 32 km severovýchodně od krajského města Zlína, na úpatí Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů kolem řeky Vsetínské Bečvy. Ke katastru náleží také místní části Horní Jasenka, Rokytnice a Semetín.

Fotogalerie

Vsetín
Vsetín
Vsetín
Vsetín
Vsetín Sportovní aktivity

Historie obce

Vsetín Historie obceNejstarší písemná zpráva o Vsetíně pochází z roku 1308, kdy náležel řádu templářských rytířů a řádu johanitů. Z řádového znaku johanitů se do znaku města Vsetína dostal beránek jako symbol Ježíše Krista...

Vsetín Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Vsetín Současnost obce a občanská vybavenostVsetín je velmi kulturní město, konají se tu již tradiční akce jako je například Valašské záření, Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec, mezinárodní fotosoutěž Interfotoklub, Jazzový festival nebo Letní filmový maraton.

Vsetín Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Vsetín Památky a turistické zajímavostiDominantou města je renesanční zámek s vyhlídkovou věží ze začátku 17. století s přilehlým anglickým parkem se vzácnými dřevinami. Dnes v zámku sídlí Muzeum regionu Valašska.

Vsetín Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Vsetín Ubytování a stravováníUbytování ve městě Vsetín nabízí několik hotelů, ubytoven a jiných zařízení. Stravování poskytuje celá řada restaurací, hospůdek, pizzerií, cukráren, kaváren a dalších zařízení.

Vsetín Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Vsetín Sportovní aktivityVsetín se pyšní dlouholetou sportovní tradicí. Město je součástí Národní sítě zdravých měst a patří k nejaktivnějším. Budují se nová moderní dětská hřiště, udržují cyklostezky, přímo ve městě začínají...

Vsetín Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Vsetín Okolí a přírodaMěsto Vsetín leží v údolí Vsetínské Bečvy na okraji západní části chráněné krajinné oblasti Beskydy. Setkávají se tu tři karpatská horská pásma – Hostýnské vrchy, Vizovické vrchy a Vsetínské vrchy.

Vsetín Okolí a příroda

Doprava

Vsetín DopravaPřes město Vsetín vedou silnice I/57 od Valašského Meziříčí přes Vsetín na Horní Lideč, silnice II/487 směrem na Velké Karlovice, silnice I/69 do Vizovic a další silnice menšího významu.

Vsetín Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: