Železná Ruda

Základní informace

Železná Ruda Kraj:PLZEŇSKÝ Železná Ruda Železná Ruda Historie obceŽelezná Ruda Současnost obce a občanská vybavenost
Železná Ruda Památky a turistické zajímavostiŽelezná Ruda Ubytování a stravováníŽelezná Ruda Sportovní aktivity
Železná Ruda Okolí a přírodaŽelezná Ruda Doprava
informace
Správní obvod:Klatovy
GPS souřadnice:49°8’14.761 N,
13°14’6.72 E
Nadmořská výška:754 m n. m.
Katastrální výměra:7 979 ha
Počet obyvatel:2 318
Průměrný věk:33 let
Adresa www:http://www.sumava.net/zeleznaruda

Město Železná Ruda leží v údolí říčky Řezné a ze všech stran je lemováno horskými vrcholy. Železná Ruda se nachází na hranici Národního parku Šumava, v těsném sousedství (přibližně 2,5 km) Bavorské Železné Rudy.

Fotogalerie

Železná Ruda
Železná Ruda
Železná Ruda
Železná Ruda
Železná Ruda Sportovní aktivity

Historie obce

Železná Ruda Historie obcePůvodní osada vznikla v první polovině 16.století při říčce Řezná na důležité obchodní stezce z Čech do Bavorska, při nalezištích železné rudy - odtud také pochází název města.

Železná Ruda Historie obce

Současnost obce a občanská vybavenost

Železná Ruda Současnost obce a občanská vybavenostV obci naleznou děti školního věku základní školu vyššího stupně a pro předškoláky je zde mateřská škola. Pro využití volného času je v obci k dispozici koupaliště, sportovní hriště, stadion a další sportoviště.

Železná Ruda Současnost obce a občanská vybavenost

Památky a turistické zajímavosti

Železná Ruda Památky a turistické zajímavostiK památkám v Železné Rudě patří kostel Panny Marie Pomocné z hvězdy, kaple svatého Antonína a svaté Barbory, křížová cesta s kaplí Svaté Anny, Muzeum Šumavy Železná Ruda - výstava skla, hamernictví, měšťanský interiér, historie rodu Abele.

Železná Ruda Památky a turistické zajímavosti

Ubytování a stravování

Železná Ruda Ubytování a stravováníŽeleznorudsko pak poskytuje turistům i sportovcům kvalitní zázemí - množství hotelů, penzionů, apartmánů, restaurací i obchodů.

Železná Ruda Ubytování a stravování

Sportovní aktivity

Železná Ruda Sportovní aktivityŽeleznorudsko je v současnosti významným střediskem turistického ruchu. Díky své velmi výhodné poloze nedaleko hranic s Německem představuje skvělé místo pro poznávání Šumavy a Bavorského lesa.

Železná Ruda Sportovní aktivity

Okolí a příroda

Železná Ruda Okolí a přírodaV okolí se nachází například nejvyšší šumavský vodopád Bílá strž, Černé a Čertovo jezero a hora Špičák (1202 m).

Železná Ruda Okolí a příroda

Doprava

Železná Ruda DopravaVelkou výhodu představuje i kvalitní vlakové a autobusové spojení na Klatovy, Plzeň a Prahu a také spojení s Bavorskem.
Hlavní silniční komunikací procházející městem je silnice I/27 z Mostu a Plzně přes Klatovy na hraniční přechod v Železné Rudě.

Železná Ruda Doprava

Vyhledat obec

Název obce:
Kraj: