Informace pro obce

Poskytujeme ucelené informace

Místopisný průvodce po České republice www.mistopisy.cz poskytuje ucelené informace o všech obcích a městech ČR, což v současné době činí údaje o 6 258 obcích. Tyto data jsou členěny do kategorií, například Historie, Současnost, Památky, Okolí obce a další. Místopisný průvodce navíc poskytuje i mnoho statistických údajů ve vztahu k počtu obyvatel nebo různých jiných zajímavostí, které neustále rozšiřujeme a doplňujeme, což nabízí možnost větší informovanosti občanů a návštěvníků obce.

Doplnění a úprava textů

Obcím a městům nabízíme spolupráci při doplnění a úpravě textů uvedených na portálu www.mistopisy.cz.

Jsou obce, jejichž obecní webové stránky nejsou kompletní, mají málo informací či problém své webové stránky aktualizovat a doplňovat nové informace. Toho jsme si vědomi, a proto můžou tyto obce své informace prezentovat zde u nás. Ať už se jedná o úřední oznámení, kulturní akce nebo doplnění nových fotografií, rádi obcím podáme pomocnou ruku našich administrátorů.

Spolupracujeme se starosty obcí a v sekci Víte, že? uvádíme program obecního kulturního zařízení, muzea atd.

Tuto spolupráci na korekci a doplnění textů či fotografií nabízíme obcím a městům ZADARMO.

Návštěvnost stránek

Webové stránky Místopisy mají výbornou návštěvnost, převyšující 100 tisíc návštěvníků měsíčně.

V dnešní době internetové dostupnosti naše stránky navštěvují nejen občané z České republiky, ale často také občané žijící v zahraničí, hledající svou rodinu či jen informace o obci, ve které se narodil jejich předek. Často stránky navštěvují osoby mající zájem o historii a doplňují nám informace z tohoto směru. Server Místopisy.cz je díky svému komplexnímu a neustále se doplňujícímu obsahu výbornou studijní přípravou a učební pomůckou, čímž oslovuje nejen děti, ale také jejich učitele a rodiče.

Na portál Místopisy.cz se odkazuje mnoho obecních stránek, serverů zabývajících se ubytováním, památkami, ale také například genealogií a další.

Inzerce

Městům a obcím nabízíme umístění placené inzerce k propagaci obecních organizací, sportovišť atd., kulturních a společenských událostí, ubytování nebo různých výročí apod. – více v sekci Reklama.


Vlastní meteorologická stanice

Městům a obcím nabízíme i další z našich projektů a to vlastní meteorologickou stanici, která online měří počasí přímo v obci a údaje z ní zdarma prezentuje zde na portálu Místopisy, dále na stránkách www.meteo-pocasi.cz, ale hlavně lze informace o počasí zobrazovat na obecních webových stránkách. IP meteostanice umí sama měřit stav a povahu počasí a poskytuje městům a obcím ucelený přehled historie počasí a aktuálního počasí v daném místě. Více informací včetně zkušeností obcí s naší meteostanicí čtěte na www.meteo-pocasi.cz.

 


Firma Wanet s.r.o.

Propojením našich dvou projektů Místopisy.cz a Meteo-pocasi.cz vidíme jako velký přínos ke komplexní informovanosti občanů.

 

Reklama