O projektu

Server mistopisy.cz Vám přináší seznam obcí, resp. ucelené informace o všech městech a obcích v České republice, kterých je v současné době 6 258. Jednotlivé zápisy jsou rozděleny do kategorií:

  • O OBCI
  • HISTORIE OBCE
  • SOUČASNOST OBCE
  • PAMÁTKY A TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI
  • UBYTOVÁNÍ A RESTAURACE V OBCI
  • SPORTOVNÍ MOŽNOSTI
  • OKOLÍ A PŘÍRODA
  • DOPRAVA
  • STATISTIKY
  • nově OCENĚNÍ OBCE - VESNICE ROKU

 

Tyto zápisy přibližují historicky zajímavá a turisticky atraktivní místa v obci a jejím okolí, možnosti sportovního vyžití nejen v obci, přírodní památky a zajímavosti, možnosti ubytování či dopravního spojení, popis historie obce a občanské vybavenosti obce a také statistika s grafem vývoje počtu obyvatel dané obce či města. Novinkou je panel Ocenění obce, kam přibývají informace o ocenění měst a obcí v soutěži Vesnice roku, Odpadový oskar, Cesty městy a dalších soutěží zaměřených na města a obce ČR.

Údaje se týkají všech měst a obcí a jsou poprvé v České republice předkládány v takto kompletním a přitom přehledném zpracování doplněném o fotografie, znaky obcí a odkazy na oficiální stránky měst a obcí.

Také neustále přibývají nové informace, například body zájmu v okolí obce – což jsou místa, která stojí za zhlédnutí, technické zajímavosti či památky a další objekty. Kartičky Víte, že? Vám řeknou statistickou aktualitu, zajímavost a nebo Vám představí kulturní akci konající se v obci.

Webové stránky www.mistopisy.cz neustále aktualizujeme, doplňujeme a chystáme nové rozšíření. Místopisy hravou formou přibližujeme nejen dětem, ale také jejich učitelům, rodičům, občanům se zájmem o svou obec a návštěvníkům, kteří se do obce teprve chystají.

Portál Místopisy.cz nabízí jedinečné propojení obcí, památek a turistických zajímavostí, kdy díky souřadnicím GPS nabídne nejbližší bod zájmu v okolí místa, kde se právě nacházíte.

Přivítáme od Vás jakékoliv náměty a nové informace vztahující se k obsahu. Použijte tlačítko u dané informace nebo nám napište na email (Emailová adresa je chráněna JavaScriptem, pro zobrazení adresy si povolte JavaScript) či prostřednictvím formuláře v kontaktech.

 


Přehled odkazů použitých zdrojů v obsahu www.mistopisy.cz: webové stránky obcí, měst, radnic, krajů a mikroregionů, dále muzeí, zámků, hradů, portály veřejné správy ČR, registr Města Obce, Wikipedie, Mapy.cz, vlak.wz.cz a mnoho dalších.

Informace uveřejněné na serveru www.mistopisy.cz je možné šířit, kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti; využívat a citovat v jiných dílech; využívat komerčně a to při dodržení podmínky, že jako zdroj dat bude uveden portál www.mistopisy.cz.

Reklama