
Komplex romantických a pseudoslohových budov zámku Doubí stojí na ostrohu nad řekou Ohře v Doubí, části Karlových Varů. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka.
Původní hrad Doubí byl obnoven v 16. století, kdy byl přestavěn na renesanční zámek. V 17. století došlo v okolí k vybudování parku s vyhlídkovou terasou.
V letech 1739–1756, kdy byl ve vlastnictví Julia Jindřicha a Josefiny Eleonory Mulcové z Valdova prošel barokní přestavbou, při níž došlo k zabudování kaple z roku 1700 do vnější parkánové hradby.
V roce 1865 prošel novorománskou přestavbou a do současné novorenesanční podoby s prvky maurské architektury byl přestavěn v letech 1868–1885. Autorem přestavby byl architekt František Mader.
V roce 1945 zde měla Rudá armáda velitelství, poté v budově sídlila řada podniků.
V současné době zde má sídlo soukromá společnost, která na počátku 21. století provedla kompletní rekonstrukci. Nachází se zde kavárna a Vánoční dům, který se skládá z několika částí. Z rozsáhlé prodejní expozice, kde se můžete inspirovat, užít si vánoční atmosféru, ale také nakupovat. Součástí je také Muzeum medvídků.