
Areál zámku Veselí nad Moravou s rozsáhlým parkem a bažantnicí byl postaven na místě středověkého hradu využívajícího ostrov řeky Moravy. Zámek a park byly v roce 1994 zahrnuty do ochranného pásma památek města Veselí nad Moravou. Na nádvoří byly nalezeny pozůstatky po mohutném dřevěném hradu.
Původní vodní hrad byl přestavován v 16. století. V letech 1526–1551 Hynek Bilík z Kornic přebudoval hrad na renesanční zámek včetně zřízení okrasné zahrady.
V průběhu 18. století, za Jana Františka Chorinského, došlo k přestavbě zámku na pohodlné barokní šlechtické sídlo. Proběhla přestavba na čtyřkřídlý zámek s uzavřenou dispozicí a přístavba "čestného dvora" na západní straně.
V roce 1835 empírovou přestavbu navrhl Karl Schleps a v roce 1840, po jeho smrti, přebírá architektonicky stavbu zámku jeho bratr Franz Schleps, který navrhl empírové úpravy interiéru a fasády jižního zahradního traktu. V roce 1842 pracoval na výzdobě interiérů malíř Emanuel Rotter a v roce 1844 vyzdobil 1. patro mozaikami italský umělec Gian Botto-Odorico. Erb nesený štítonoši na jižní fasádě pochází od vídeňského sochaře Antona Rückera. Při této přestavbě byly zvýšeny věže a empírově přestavěna věž na východní straně zámku.
Po vynuceném odchodu rodiny Chorinských z republiky připadl zámek městu Veselí nad Moravou. V 70. a 80. letech zámek využívaly Jihomoravské trubkárny jako internát. V roce 2003 město zámek prodalo v dražbě do soukromých rukou. Od té doby probíhá jeho pomalá, postupná rekonstrukce. Díky novému majiteli, který nabyl zámek o pár let později, se zde konal v letech 2008-2010 archeologický výzkum. Ten odhalil řadu nových a zajímavých nálezů a informací. Ovšem v současné době není objekt zpřístupněn z důvodu plánované obnovy a přestavby.