Ocenění obce Lidečko
Ocenění obce Lidečko v soutěži Vesnice roku:
Výsledky celostátního kola
2008 – 1. místo
Krajské výsledky
2008 – zlatá stuha (vítěz krajského kola)
Kraj: | Zlínský |
Okres: | Vsetín |
Správní obvod: | Vsetín |
GPS souřadnice: | 49.203031N, 18.051300E |
Nadmořská výška: | 445 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1424 (601 let) |
Katastrální výměra: | 1 735 ha |
Počet obyvatel: | 1 836 |
PSČ: | 756 12 |
Adresa URL: | www.lidecko.cz |
Výsledky celostátního kola
2008 – 1. místo
Krajské výsledky
2008 – zlatá stuha (vítěz krajského kola)
Vzdálenost meteostanice od obce Lidečko: 3 km
Poslední data: 6.7.2025 00:30
Umístění: 457 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Vsetín jsou: Marie (2 182x), Josef (2 086x), Jan (1 796x), Jana (1 769x), Petr (1 766x), Jiří (1 499x), Jaroslav (1 255x), Tomáš (1 206x), Anna (1 186x), Pavel (1 185x), Miroslav (1 136x), Martin (1 131x), Ludmila (1 062x), Zdeněk (864x), Eva (862x)?
Název obce Lidečko se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Ostrava s 273 479 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 70 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Zámek Kroměříž je ve vzdušné vzdálenosti 49 km od obce Lidečko?
Arcibiskupský zámek Kroměříž je dominantou jednoho z nejatraktivnějších měst na Moravě a hlavním magnetem návštěvníků historického komplexu, v rámci něhož byl spolu se svými zahradami zapsán v roce 1998 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vsetín jsou: Orság (355x), Orságová (339x), Koňařík (311x), Koňaříková (307x), Kovářová (298x), Kovář (298x), Šuláková (183x), Václavík (182x), Šulák (181x), Maňáková (181x), Šťastná (180x), Václavíková (178x), Šťastný (176x), Maňák (152x), Kopecká (151x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.