Ocenění obce Hvozdná
Ocenění obce Hvozdná v soutěži Vesnice roku:
Krajské výsledky
2010 – zlatá stuha (vítěz krajského kola) ![]()
2002 – modrá stuha za společenský život ![]()
1996 – modrá stuha za společenský život ![]()

| Kraj: | Zlínský |
| Okres: | Zlín |
| Správní obvod: | Zlín |
| GPS souřadnice: | 49.248483N, 17.751632E |
| Nadmořská výška: | 333 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1446 (579 let) |
| Katastrální výměra: | 728 ha |
| Počet obyvatel: | 1 294 |
| PSČ: | 763 11 |
| Adresa URL: | www.hvozdna.cz |
| Facebook: | www.facebook.com |
Krajské výsledky
2010 – zlatá stuha (vítěz krajského kola) ![]()
2002 – modrá stuha za společenský život ![]()
1996 – modrá stuha za společenský život ![]()
Vzdálenost meteostanice od obce Hvozdná: 5 km
Poslední data: 8.12.2025 21:50
Umístění: 249 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Zámek Kroměříž je ve vzdušné vzdálenosti 27 km od obce Hvozdná?
Arcibiskupský zámek Kroměříž je dominantou jednoho z nejatraktivnějších měst na Moravě a hlavním magnetem návštěvníků historického komplexu, v rámci něhož byl spolu se svými zahradami zapsán v roce 1998 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 273 479 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 74 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Název obce Hvozdná se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Arboretum Semetín je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Hvozdná?
Ve městě Vsetín si můžete prohlédnout arboretum, které spravuje společnost Městské lesy Vsetín, s.r.o. Na ploše 7 ha Vás okouzlí téměř 1 000 cizokrajných dřevin a rostlin rozčleněných do jednotlivých oddílů z hlediska geografického.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Zlín jsou: Marie (2 874x), Petr (2 717x), Jiří (2 617x), Jana (2 381x), Jan (2 336x), Pavel (1 986x), Josef (1 919x), Martin (1 896x), Tomáš (1 751x), Eva (1 567x), Jaroslav (1 563x), Miroslav (1 539x), Hana (1 437x), Ludmila (1 416x), Anna (1 306x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Zlín jsou: Nováková (229x), Novák (216x), Krajčová (214x), Vyoral (196x), Vyoralová (195x), Krajča (192x), Kučerová (189x), Svobodová (187x), Ševčíková (184x), Holík (183x), Miklová (178x), Kučera (177x), Ševčík (176x), Holíková (176x), Navrátil (170x)?
Dnes má svátek Květoslava a ve správním obvodu obce Zlín se toto jméno vyskytuje přibližně 131x?