Přehrada Fryšták
Přehrada Fryšták je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Příluky?
Přehradní vodní nádrž Fryšták byla dostavena v roce 1939 z důvodu zásobování pitnou vodou města Zlín.
							
| Část obce: | Zlín | 
| Kraj: | Zlínský | 
| Okres: | Zlín | 
| Správní obvod: | Zlín | 
| GPS souřadnice: | 49.226925N, 17.713454E | 
| Adresa URL: | www.zlin.eu | 
Vzdálenost meteostanice od obce Příluky: 2 km
Poslední data: 4.11.2025 10:40
Umístění: 249 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Zlín jsou: Marie (2 874x), Petr (2 717x), Jiří (2 617x), Jana (2 381x), Jan (2 336x), Pavel (1 986x), Josef (1 919x), Martin (1 896x), Tomáš (1 751x), Eva (1 567x), Jaroslav (1 563x), Miroslav (1 539x), Hana (1 437x), Ludmila (1 416x), Anna (1 306x)?
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Název obce Příluky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Dnes má svátek Karel a ve správním obvodu obce Zlín se toto jméno vyskytuje přibližně 834x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Zlín jsou: Nováková (229x), Novák (216x), Krajčová (214x), Vyoral (196x), Vyoralová (195x), Krajča (192x), Kučerová (189x), Svobodová (187x), Ševčíková (184x), Holík (183x), Miklová (178x), Kučera (177x), Ševčík (176x), Holíková (176x), Navrátil (170x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.