Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

| Kraj: | Liberecký |
| Okres: | Česká Lípa |
| Správní obvod: | Česká Lípa |
| GPS souřadnice: | 50.725973N, 14.808713E |
| Nadmořská výška: | 310 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1352 (674 let) |
| Katastrální výměra: | 1 582 ha |
| Počet obyvatel: | 637 |
| PSČ: | 471 26 |
| Adresa URL: | obecdubnice.cz |
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Česká Lípa jsou: Nováková (316x), Novák (296x), Svoboda (249x), Novotný (242x), Svobodová (238x), Novotná (235x), Černý (212x), Dvořáková (185x), Dvořák (185x), Černá (181x), Procházková (151x), Procházka (134x), Kučerová (118x), Veselá (106x), Veselý (101x)?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dominikánský klášter Jablonné v Podještědí je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Dubnice?
Středověký později barokně přestavěný areál kláštera s kostelem sv. Vavřince a sv. Zdislavy nalezneme při východním okraji historického jádra města Jablonné v Podještědí
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Alexandra a ve správním obvodu obce Česká Lípa se toto jméno vyskytuje přibližně 58x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Česká Lípa jsou: Jiří (2 296x), Jan (2 136x), Petr (2 128x), Jana (1 971x), Josef (1 674x), Jaroslav (1 625x), Pavel (1 513x), Marie (1 419x), Martin (1 359x), Tomáš (1 217x), Miroslav (1 211x), Hana (1 137x), Eva (1 101x), Václav (1 098x), Lenka (971x)?
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Hamerské jezero je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Dubnice?
Hamr na Jezeře – rekreační středisko a lázeňská obec leží uprostřed překrásné, nedotčené přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými útvary u Hamerského jezera pod vrcholem Děvín a sousedním vrcholem Ostrý (Hamerský špičák).
Název obce Dubnice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Dubnice v jednotlivých krajích: Liberecký: 1x, Moravskoslezský: 1x.
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 126 003 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 77 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.